11.6 C
Litoměřice
DomůSportHázenáLovci doma přestříleli Duklu Praha

Lovci doma přestříleli Duklu Praha

Lovosice – V minulém kole vyhráli lovosičtí házenkáři gólovou přestřelku v Kopřivnici. Tentokrát přivítali v Hale Chemik tradičního soupeře, proti kterému se jim daří, Duklu Praha. První poločas přinesl vyrovnanou bitvu, kdy se oba soupeři přetahovali o vedení, ale na přestávku se odcházelo za nerozhodného stavu.

I ve druhé půli se bojovalo o každý míč a dlouho se nedalo odhadnout, kdo by dnes mohl vyhrát. O vítězi rozhodli až poslední minuty, během nichž si Severočeši vybudovali rozhodující náskok. Střelecky zářili Jiří Motl s Janem Kupou. Lovci po tomto kole setrvávají na parádní třetí příčce, která jim rozhodně sluší

V první minutě otevírá gólový účet tohoto duelu po vyběhnutí z levého křídla Blecha. Ve druhé minutě zakončuje rychlý protiútok Malý, 1:1. Ve třetí minutě se Hlinka zbavuje Petrychenka a poté míří mezi Hrdličkovy nohy, 1:2. V téže minutě napřahuje Zourek, ale proti jeho sražené střele nemá Petržala šanci zasáhnout, 2:2. Ve čtvrté minutě přehazuje Hrdličku technickým obloučkem Blecha, 2:3. V šesté minutě proměňuje sedmimetrový hod Motl, 3:3. V sedmé minutě se povedená Hlinkova bomba zastavuje až v síti, 3:4. V desáté minutě vrací Jonáš míč Boučkovi a ten zvyšuje na 7:4. Ve 13. minutě se prosazuje z hranice brankoviště zcela volný Křístek, 7:6. V téže minutě kontruje střelou o zem Jonáš, 8:6. Ve 14. minutě zakončuje totožnou akci Zeman, 8:7. V 15. minutě uklízí Kupa míč přesně pod břevno, 9:7. V 16. minutě míří M. Březina z devíti metrů přesně k levé tyči, 9:8. V 16. minutě proměňuje Motl již třetí sedmimetrový hod, 10:8. V 17. minutě je stejně úspěšný Šůstek, 10:9. V 18. minutě se nemýlí Malý, 11:9. Ve 21. minutě si nabíhá Hlinka na post falešného pivota, odkud nedává Günlovi šanci, 11:10. Ve 22. minutě překonává Votavu Kupa, 12:10. V téže minutě obstřeluje Günla Hlinka, 12:11. Ve 23. minutě zužitkoval početní výhodu Heřmanovský, 13:11. Ve 24. minutě pálí M. Březina při signalizované pasivitě pod břevno, 13:12. V téže minutě posílá míč od země mezi Votavovy nohy, 14:12. Ve 27. minutě posílá těsně po skončení přesilové hry Pražany do vedení Blecha, 14:15. Ve 28. minutě se Votava natahoval zcela marně za Trkovského bombou z deseti metrů, 15:15. V téže minutě odpovídá Blecha, 15:16. Ve 29. minutě zakončuje rychlou rozehrávku Kupa, 16:16. Ve 30. minutě míří M. Březina přesně k pravé tyči, 16:17. Dvanáct vteřin před odchodem na přestávku domácí opět zvládli rychlou rozehrávku na jejímž konci je Kupa, který upravuje poločasový výsledek na 17:17.

Ve 34. minutě se prosazuje Motl ze hry, 18:17. Ve 35. minutě zakončuje rychlý protiútok Blecha, 18:19. Ve 38. minutě posílá domácí do vedení Trkovský, 20:19. Ve 39. minutě dorovnává Křístek na 20:20. Ve 40. minutě naskakuje do brankoviště Heřmanovský, 21:20. Ve 41. minutě nastřeluje Hlinka břevno, od kterého se míč odráží do Günlových zad a od nich za brankovou čáru, 21:21. Ve 42. minutě zakončuje rychlý protiútok Motl, 23:21. Ve 43. minutě zaznamenává kontaktní trefu Šůstek, 23:22. Ve 45. minutě proměňuje sedmimetrový hod sám faulovaný Kupa, 25:22. Ve 47. minutě se nemýlí F. Březina, 25:24. Ve 48. minutě se trefuje podruhé v řadě Holubec, 27:24. S bleskovou odpovědí přispěchal M. Březina, 27:25. Ve 49. minutě se zbavuje Kupa svého strážce a z brankoviště nedává Votavovi šanci, 28:25. V 50. minutě končí v síti Hlinkův chytrý podstřel, 28:26. V 51. minutě míří Motl přesně k pravé tyči, 29:26. V téže minutě se zapisuje mezi úspěšné střelce Rumian, 29:27. V 52. minutě ustál Petrychenko postrčení od dvou protihráčů, 30:27. V 53. minutě vykřesává jiskřičku naděje F. Březina, 30:29. V 55. minutě vrací klid do lovosických řad druhou brankou během necelé minuty Motl, 32:29. V téže minutě odpovídá M. Březina, 32:30. V 58. minutě vyzrál na Petržalu tvrdým podstřelem Kupa, 34:30. V téže minutě míří přesně F. Březina, 34:31. Osmapadesát vteřin před závěrečným hvizdem upravuje Heřmanovský výsledek na konečných 35:31.

HK FCC Město Lovosice – HC Dukla Praha   35:31 (17:17)

HK FCC Město Lovosice: J. Hrdlička, Günl – Holubec 4, Kupa 8/1, Chotěborský, J. Motl 9/3, Bouček 1, Petrychenko 1, V. Kovář, Trkovský 4, D. Zourek 1,Jonáš 1, Stach,Heřmanovský 4,Kylíšek, Malý 2.  Trenéři: Roman Jelínek, Martin Hrib.

HC Dukla Praha: Votava, Petržala – Zelenka, F. Březina 5, Rumian 2, Krušberský 1, Šebesta, Křístek 3/1, Hlinka 6, A. Zeman 1, M. Březina 6, M. Rakouský, Šůstek 2/1, Blecha 5.  Trenéři: Michal Tonar, Daniel Čurda, Jan Petružela.

Rozhodčí: Petr Kichner, Michal Vacula. Sedmimetrové hody: 5/4 – 5/2. Vyloučení: 1 – 2. Diváci: 394.

Autor: Václav Beneš

Kontakt na autora: vaclavbenes1@seznam.cz