Sobota, 27 července, 2024
20.2 C
Litoměřice
DomůKulturaKoncertyZámek Konojedy zve na „Koncert pro všechny smysly“

Zámek Konojedy zve na „Koncert pro všechny smysly“

Přijďte si vychutnat hudební podvečer v doprovodu moderní gastronomie v prostředí barokního kostela Nanebevzetí Panny Marie na zámku v Konojedech. Akce se koná 14. 6. 2024 od 18 hodin.

Zazní komorní orchestr a sbor společně se sólisty:

  • BOK Miloš dirigent
  • BABORÁK Radek lesní roh
  • HOUDEK Jiří trubka
  • KRAHULÍK Václav klavír

Během večera uslyšíte klasickou hudbu od Bacha či Smetany, ale také Gershwina či autorské skladby sólistů.

O pohoštění se postará oceňovaný šéfkuchař Pavel Bortník (Držovická stodola)

Vstup: 850 Kč VIP vstupenka s rautem
Základní vstupné: 250 – 550 Kč
Online předprodej: https://goout.net/cs/listky/koncert-pro-vsechny-smysly/xccy/
Vstupenky bude možné koupit i na místě hodinu před koncertem a nebo je možné si je rezervovat na telefonním čísle 721 962 219.

Program:

Bach – Toccata D-moll
Smetana – Na břehu mořském
Krahulík – Titan

Gershwin – Rapsodie

přestávka

Bok – Mariánská píseň
Bok – Missa brevis – Kyrie, Gloria
Bach – Bok Chaconne
Bok – Tři Intrády

  • Miloš Bok: skladatel, dirigent, klavírista, sbormistr, varhaník a pedagog je kompozičním zjevem, který v dnešní době narušuje záplavu akademické fádní kultury. Je autorem impozantní chrámové skladby jako Missa Solemnis, Missa brevis(zazní během koncertu), také Credo fis moll a oratoria Skřítkové z Křinického údolí či Svatá Zdislava. Skladby Miloše Boka burcují otupené lidské city a probouzí vnímání k podstatě lidského života. Miloš Bok se v rámci chrámové a duchovní hudby, tohoto vyhranění své tvorby, dotkl všech hudebních forem a svým dílem vytvořil rozsáhlý svébytný hudební svět. Jeho první dokončené dílo, Missa Solemnis (1986), se dočkalo již přes padesát provedení a byla, za skladatelově přítomnosti, hrána v roce 1999 v proslulé Carnegie Hall v New Yorku. Jiné významné provedení této skladby proběhlo při liturgii v roce 2015 v Dómu Sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze.
  • Radek Baborák: hornista a dirigent Radek Baborák patří mezi nejvýraznější osobnosti klasické hudební scény. Za více než 25 let sólové kariéry oslovil svým mimořádným muzikantským projevem posluchače v nejvýznamnějších kulturních centrech po celém světě. Dlouholetá spolupráce s maestrem Seiji Ozawou začala koncertem k zahájení olympiády v Naganu. Radek Baborák se stal členem Saito Kinen Orchestra a Mito Chamber Orchestra, se kterými vystupuje na koncertech v Japonsku , USA nebo Evropě. Působil jako docent v Boloni – Fondazione Arturo Toscanini, profesorsky hostuje na TOHO University Tokyo, Escuela superior de Musica Reina Sophia a vyučuje na HAMU v Praze. Hornové kurzy vedl v Německu a Švýcarsku.
  • Jiří Houdek začínal s hrou na trubku pod vedením svého otce Mgr. Jiřího Houdka. Následně absolvoval Pražskou konzervatoř, ve studiu pokračoval na pražské Akademii múzických umění a svoje vzdělání si doplnil na několika mistrovských interpretačních kurzech u nás i v zahraničí, pod vedením vynikajících pedagogů a interpretů. Sólisticky vystoupil s řadou našich orchestrů, např. s Pražskou komorní filharmonií, Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Českým národním symfonickým orchestrem atd. V roce 2014 byl přizván houslistkou Gabrielou Demeterovou k uvedení Braniborského koncertu č. 2, jehož trubkový part patří mezi ty nejnáročnější.
    Od roku 1999 zastává post 1. trumpetisty Symfonického orchestru Českého rozhlasu v Praze a od roku 2008 působí rovněž jako 1. trumpetista orchestru Národního divadla v Praze.
  • Václav Krahulík: český klavírista, hudební skladatel, muzikolog, hudební pedagog a organizátor hudebního dění, mistr klavírní hry vystudoval teplickou konzervatoř obor klavír ve třídě Jaroslava Čermáka. Po maturitě byl přijat na klavírní oddělení AMU v Praze, kterou úspěšně dokončil pod vedením Pavla Štěpána. Již během studií se stal laureátem soutěží Fryderyka Chopina v Mariánských Lázních (1983), Bedřicha Smetany v Hradci Králové (1986) a Ludwiga van Beethovena v Hradci nad Moravicí (1989), kde obdržel cenu Českého hudebního fondu za nejlepší provedení soudobé skladby (Václav Krahulík – Sonáta in Fis /1989/). V letech 1990–2003 působil jako pedagog a korepetitor na Konzervatoři v Teplicích, souběžně již od roku 1995 vyučuje na katedře hudební výchovy PF UJEP v Ústí nad Labem. Minoritní, ale zvláštní postavení má v tvorbě Krahulíka duchovní hudba. Skladby (pro zpěv a klavír či varhany) byly vytvořeny v pozdějším období skladatele a většinou jsou odrazem duševního pohnutí autora.
  • Pavel Bortník: šéfkuchař, komisař a lektor Asociace kuchařů, vyučil se v Club Hotelu Průhonice a poté sbíral cenné znalosti v zahraničí, kde poznal důležitost kvalitních surovin a profesionální organizace práce v kuchyni. Má také bohaté zkušenosti z cateringové firmy a s přípravou rautů na zakázku. Nezapomíná ani na budoucí kuchařské talenty a během různých workshopů a seminářů na středních odborných školách žákům i učitelům představuje moderní přístup k tradiční české kuchyni. Je držitelem bronzové a stříbrné medaile Magdalena Dobromila Rettigová, působí jako komisař a lektor Asociace kuchařů a cukrářů ČR a ambasador Czech Specials.

Více informací: http://www.zamekkonojedy.cz/koncert-pro-vsechny-smysly-milos-bok/

Koncert pořádá – Spolek pro obnovu památek Konojed z.s.

- Naši partneři -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Naši partneři -
- Reklama -