DomůMěsta/obceŠtětíFotbal SK Štětí - FK Kladno 0:5 (4.3.2023)

Fotbal SK Štětí – FK Kladno 0:5 (4.3.2023)

SK Štětí – FK Kladno 0:5(0:0)

4.3.2023  16. kolo Fortuna Divize B

První velký fotbalový svátek v tomto roce se ve Štětí odehrál v sobotu 4. března, kdy v prvním jarním kole Fortuna Divize dospělých přivítal domácí SK třetí celek tabulky, na postup do vyšší soutěže usilující SK Kladno. Domácím v červených dresech patřilo před začátkem jara 9. místo s 20. body.

(03:50) Ti začali nebojácně a už ve 4. minutě kopal Muamer Mešič velmi hezký druhý roh  domácích. (9:59)Hosté rychle odpověděli, ale střele Vladimíra Procházky chyběla přesnost. (13:38)  I v dalších minutách hrozili hosté nebezpečnými výlety směrem  na branku domácích. Navštívenku   Lukáše Pihrta Václav Sailer v brance odmítl a dorážka Matěje Šnobla se také minula účinku.(14:58) Hezky mířená byla střela Davida Čížka ale opět to byl Václav Sailer, který se po půl ročním návratu do Štětí ukázal ve velmi dobrém světle. (17:39)V 18. minutě byl blízko první jarní branky Pavel Fary, ale míč se mu tak nějak zamotal a branku Kladna neohrozil. (28:12) Ve 29. minutě pálil na branku Štětí Matěj Šnobl, ale brankář míč reflexivně vyrazil na roh. (33:33)Pojďme na šance domácích, kteří si jich v poslední čtvrthodince 1. půle vypracovali hodně. Pavel Fary si až příliš dlouho připravoval míč ke střele, až byla zablokována. (35:52) Tomáš Mikina mířil k levé tyči ve 36. minutě, ale opět zasáhla obrana a kopal se jen roh. (43:19) Na stejného hráče zívala branka minutu před změnou stran, ale zavřel ji brankář. (45:06) Několik vteřin před hvizdem rozhodčího mohl ještě skórovat Vojtěch Pokorný, ale míč mu na nohu dle přání všech domácích fanoušků nesedl.

(49:08)Ve druhé části už branky padat začaly, ale jen na jednu stranu. V 50. minutě centr zprava gólman vyrazil, ale k dorážce na 1:0 do pouštěné branky byl připraven kapitán hostů Antonín Holub. (56:50) V 57. minutě se pohotovou střelou k bližší tyčí blýsknul Dominik Šíma, ale bylo tam obsazeno. (66:26) Sporný moment se odehrál v 67. minutě, když domácí marně reklamovali ruku, pak už nestíhali a na 2:0 zvýšil Dominik Šíma. (74:57) Pak už měl zápas rychlý spád. Hosté nalézali v obraně domácích stále více skulinek.  V 75. minutě na 3:0 po rychlé výměně míček skóroval David Čížek a  (79:48) stejný hráč se do listiny střelců zapsal hned za dalších 5 minut a také to pro něj nebylo složité. 4:0. (87:35) Hrozivý výsledek pro domácí, který se urodil ve 2. poločase, dokonal 2 minuty před koncem po chybě domácího obránce gólem na 5:0 Matěj Šnobl.

V tabulce se po neúplném prvním jarním kole, 2 nedělní zápasy ještě chybí, toho moc nezměnilo. Na čele s 3 bodovým náskokem zůstává FK Arsenal Česká Lípa. SK Štětí kleslo s 9. na 10. místo s 20 body. Poslední s 10 body je TJ Sokol Libiš.

V dalším 17. kole zajíždí SK Štětí 11. 3. na umělou trávu do Mladé Boleslavi, kde se v 10:00 utká s domácím týmem SK Kosmonosy.

Za 14 dní 25. března jste zváni na štětský stadion kde SK Štětí změří síly s vedoucím mužstvem tabulky FK Arsenal Česká Lípa. Výkop 10:15.

Sestava: Václav Sailer – Tomáš Belák, Michal Obrtlík, Milan Krčmář, Jiří Vacek – Pavel Fary