DomůMěsta/obceŠtětíFotbal SK Štětí - FK Neratovice-Byškovice 4:0 (15.10.2022)

Fotbal SK Štětí – FK Neratovice-Byškovice 4:0 (15.10.2022)

4:0(2:0)

11. kolo  15.10.2022 Fortuna divize

Po 2 zápasech v řadě  na hřišti soupeře přivítali diváci fotbalisty SK Štětí na domácím trávníku znova v sobotu 15. října. Soupeřem byl v modro žlutých dresech hrající 6. celek tabulky FK Neratovice-Byškovice, který již 5 kol neprohrály. Štětí zvítězilo před 14 dny v Chebu 7:0 a před týdnem prohrálo v Lounech 2:1.

(0:27) Lepší  začátek měli hosté. Hned po rozehrávce se z otočky opřel do míče Martin Šobr, ale Václav Čížek byl na svém místě. (19:15) Štětský Jiří Vokoun zahrával volný přímý kop, ale pro obranu to byla snadná práce.  (22:42) Hosté v úvodu úspěšně napadali soupeře a kopali hodně rohů. Ve 23. minutě Daniel Duch. Rudolf Slanička a David Čada si s ním poradili. (23:31) Dramatické momenty se na hřišti začaly dít od 24. minuty. Nešťastníkem v Neratovickém dresu se stal Štěpán Janíček, který si míč směřující od Ondřeje Kalouse na spoluhráče srazil do vlastní sítě. (29:01) Ve 29. minutě se domácí po střele Jiřího Vokouna málem radovali podruhé, ale proti stálo břevno, které si zapívalo. (31:49) Nepříjemný moment se odehrál ve 32. minutě. Hostující brankář Patrik Malina vyběhl a způsob jakým srazil Tomáše Beláka na zem, ocenil hlavní rozhodčí červenou kartou. (44:07) V úplném závěru 1. půle stačil Jiří Vokoun vlétnout do vápna, poradil si i bránícím Václavem Vorasickým. Štětí šlo na poločasovou přestávku za stavu 2:0. (48:15) Druhý poločas začali domácí také dobře, ale střelu Muamerea Mešiče zastavil spoluhráč. Ležící Tomáš Belák (55:36), který se chtěl do listiny střelců zapsat o chvilku později, ale míč mu proklouzl mezi nohama. (66:16 ) V 67. minutě se blízko snížení náskoku po rohu ocitl Jan Kalabis, ale David Čada mu míč ukopl.(68:58) V 69. minutě přišel na hřiště Jiří Alberovský a v 70. střelil gól na 3:0, když krásně zahrál na housle. (78:06) Domácí měli i další šance. Střela střídajícího Jiří Neumana volala po gólu. (88:03) Domácí se dočkali až v poslední minutě. Fotbalovou pohádku, která skončila krásným přehozem gólmana na 4:0, zahráli Muamer Mešič a zakončující Jiří Vokoun. Byl to také konečný výsledek 11. kola Fortuna divize dospělých.

Omlouváme se, ale ohlasy na zápas ze strany trenérů FK Neratovic-Byškovic se nám získat nepodařilo.

Po 11. odehraných kolech je na čele s 27 body s 3 bodovým náskokem před FK SEKO Louny FK Arsenal Česká Lípa. Na 14.,15. resp. 16. místo s 8 body se seřadily týmy FK Admira Praha B, TJ Sokol Libiš a FK Hvězda Cheb. SK Štětí je s 13 body na 10. místě.

V sobotu 22. října hraje SK Štětí v hlavním městě proti mužstvu SK Újezd Praha 4 s výkopem v 10:15 a odjezdem autobusu v 7:45. Pozvánka na domácí zápas je na sobotu 29. října, kdy se SK Štětí střetne v 10:15 s týmem SK STAP TRATEC Vilémov.

Branky: Jiří Vokoun 2, Jiří Alberovský 1, vlastní (Štěpán Janíček)

Sestava: Václav Čížek-Ondřej Kalous (77. Jiří Neuman), David Čada, Rudolf Slanička, Jiří