Čtvrtek, 28 března, 2024
7.3 C
DomůSportOstatní sportyLovosičtí atleti vezou medaile z Mistrovství republiky žactva v hale

Lovosičtí atleti vezou medaile z Mistrovství republiky žactva v hale

PRAHA / LOVOSICE – Poslední únorový víkend se v hale ve Stromovce konalo MČR žactva. Atleti ASK Lovosice tam zanechali výraznou stopu a ziskem dvou titulů v pořadí oddílů obsadili krásné 3.místo. První titul získal ve vrhu koulí Jaroslav Smělý výkonem 15,41, který znamenal nejen osobní rekord, ale i potvrdil vedoucí pozici v letošních tabulkách. Na tu se dostal 13.února na přeborech Ústeckého kraje žactva v Praze na Strahově, kde vyhrál krajského přeborníka za osobní rekord ( o 1,15 m ) 14,82 m a dostal se tím na vedoucí pozici letošních halových republikových tabulek. O druhou zlatou se zasloužil parádním výkonem na trati 3000m Dan Kačur, který to vzal stylem start-cíl. Časomíra se zastavila na 9:46,16, čímž překonal krajský halový rekord v této kategorii.

Vidět byli i ostatní účastníci na šampionátu. V běhu žáků na 3000m měl lovosický klub z 15 finalistů hned 3 zástupce. Kromě Dana ještě na krásném 5.místě doběhl Petr Gala a 9.byl Adam Bradáč. Paráda! Na stejné trati děvčat, která měla na šampionátu premiéru, se pěkným 7.místem prezentovala Elena Kutílková. Na poloviční trati udělala trenérům radost i bojovnice Ema Kučerová, která se na mistrovství dokázala probojovat i přesto, že měla tréninkový výpadek způsobený zlomeninou nohy. Obsadila 11.místo v pěkném čase 5:12,24.

Všem jmenovaným moc gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci oddílu.