Čtvrtek, 25 dubna, 2024
4.7 C
DomůSportHokejStadion předvedl ve Vrchlabí další parádní obrat v poslední třetině

Stadion předvedl ve Vrchlabí další parádní obrat v poslední třetině

Vrchlabí – V minulém kole rozhodli litoměřičtí hokejisté o své domácí výhře nad Přerovem čtyřmi přesnými zásahy během posledních dvaceti minut. Tentokrát se představili ve Vrchlabí, kde je čekal souboj s místním jmenovcem.

V první třetině dominovali oba gólmani a tak tak diváci čekali na nějaký gól marně. Ve druhé části se domácí ujímají těsného vedení a dlouho to vypadá, že připraví svého rozjetého soupeře o nějaký bodík. V posledním dějství se daří hostům vyrovnat a během posledních dvou minut dokončit dvěma trefami další parádní obrat. Stadion Litoměřice zůstává i po tomto kole v neúplné tabulce na druhé příčce, ale na vedoucí Třebíč již ztrácí pouhý bodík.

V první minutě hledá Mrňa v levém kruhu Chalupu, ale ten poskakující kotouč netrefuje. V téže minutě zastavuje domácí a po nich i hosty ofsajd. O chvíli později rozehrává zpoza vlastní branky Král. Ve druhé minutě vyhání Jíchova nepřesná přihrávka litoměřické z útočného pásma. V téže minutě je lapen do ofsajdové pasti Costa, který vjel do útočného pásma rychleji než Chrtek s pukem. Ve třetí minutě je na pravé straně útočného pásna Costa odzbrojen přesilou protihráčů. Ve čtvrté minutě sjíždí napřahujícímu Chalupovi kotouč z čepele. V páté minutě nepouští Zeman do útočného pásma O. Procházku. V téže minutě vyráží Král Kautovu bekhendovou střelu a betonem likviduje i jeho dorážku. O chvíli později netečuje žádný ze spoluhráčů Válovo nahození. V šesté minutě je Válovi odpískán ofsajd. V téže minutě utíká domácím kotouč na zakázané uvolnění. O chvíli později míří z pravého kruhu nepřesně Costa. V sedmé minutě nachází Holý na hranici brankoviště Přikryla, ale ten nemá dostatek prostoru k přesnému zakončení. V téže minutě střílí těsně vedle Sihvonen. V osmé minutě sbírá gólman Soukup do lapačky Válovu nepovedenou rozehrávku. V téže minutě končí na Soukupově betonu bekhendový pokus O. Procházky. V deváté minutě střílí z levého kruhu Matýs, ale Král je připraven. V deváté minutě zakončuje Jícha do poloodkryté branky, ale Soukup se stíhá včas přesunout a kotouč zalehává. V téže minutě dochází na drobnou výměnu názorů mezi Chrtkem a Koláčkem, ale vylučovat se nebude. V desáté minutě posílá kotouč před branku Herčík, ale tam se nedaří přesně zakončit tísněnému Kučerovi. V 11. minutě vystihuje Mrňa přihrávku Holého na zcela volného Rouhu. Ve 12. minutě zablokoval Pajer Válovo nahození od modré čáry. V téže minutě neprošla Válkova přihrávka na levou stranu k volnému Přikrylovi. Ve 13. minutě zablokoval vracející se Ticháček pokus otálejícího Pochobradského. Ve 14. minutě je Kottek potrestán za sekání. V téže minutě zablokoval Výtisk Kautovu ránu z levé strany. V 15. minutě nabíjí Kaut do pravého kruhu P. Urbanovi, jehož pokus je zblokován do ochranné sítě. V téže minutě letí těsně vedle tečované Nedbalovo nahození od modrá čáry. V 16. minutě končí na Králových betonech další Nedbalův pokus. V 17. minutě se Soukup hodně zapotil s Přikrylovou nabídkou, kterou těsně před ním sráží bruslí jeho spoluhráč P. Urban, ale nakonec je jeho lapačka včas na správném místě. V téže minutě zastavuje Výtisk Zemanovu ránu z pravého kruhu. V 18. minutě nabíjí Přikryl do levého kruhu Sihvonenovi, jehož bombu vyráží Soukup betonem nad branku. V 18. minutě postrádá přesnost Costova střela. V 19. minutě zastavuje litoměřickou akci ofsajd. Ve 20. minutě je hostům odpískáno zakázané uvolnění a vzápětí druhé. V téže minutě vyklepává Král z lapačky Válovu ránu od modré čáry. První třetina končí a mužstva odcházejí do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Ve 21. minutě rozjíždí litoměřickou akci po Válkově zpětné přihrávce Sihvonen. Ve 22. minutě je Matýsova rána z levé strany přizvednuta do ochranné sítě. Ve 23. minutě si najíždí Herčík až před Krále, ale mezeru mezi jeho betony nenachází. V téže minutě ke Královi neprošel Lichtagův pokus z otočky. O chvíli později se nedaří na levé straně Válovi usměrnit kotouč do poloodkryté branky. Vr 24. minutě míří z levého kruhu nepřesně Mrňa. V téže minutě nastřeluje Bučko od modré čáry pouze bránícího Přikryla. Ve 29. minutě si připisuje první zákrok ve druhé části Soukup. V téže minutě nastřeluje Matýs z levé strany břevno. V čase 25:43 sbírá na obranné modré čáře kotouč Pochobradský, ujíždí Balážovi, vyhýbá se i Pinkasovi a poté uklízí kotouč z těsné blízkosti do levé šibenice. Ve 27. minutě vyráží Král nad branku Mrňovo zakončení po kličce z levé strany. Ve 28. minutě k Soukupovi neprošlo Chlubnovo nahození od modré čáry. Ve 29. minutě nenachází Chlubna rozjetého Jíchu. V téže minutě ustál Král Pochobradského bekhendovou střelu. O chvíli později vyráží Král Bučkovu bombu od modré čáry. Ve 30. minutě přichází na levé straně o kotouč váhající Herčík. Ve 31. minutě schytal čárový rozhodčí ránu pukem a hra je přerušena. V téže minutě nepropálil Nedbal od modré čáry hradbu těl před Králem. O chvíli později měl jít na trestnou lavici Výtisk, ale Zeman jeho trest odvolává. Následné Jelínkovo nahození tečované Chrtkem nachází Král ve výstroji. Ve 32. minutě krotí Soukup v náruči Sihvonenův pokus z prostoru mezi kruhy. V téže minutě vyhání Bučkova nepřesná přihrávka jeho tým z útočného pásma. Ve 33. minutě vytěsňuje Soukup vyrážečkou do rohu ránu O. Procházky z levého kruhu. Ve 34. minutě se před odkrytou brankou zamotal kotouč mezi brusle O. Procházkovi. V téže minutě ztečoval nahození T. Urbana do ochranné sítě Zeman. Ve 35. minutě obkroužil Svoboda branku, ale kotouč směřující do branky zastavuje jeden z obránců. Ve 36. minutě je Kajínek vyloučen za nedovolené bránění. V téže minutě odpaluje Vála kotouč až ke Královi. Ve 37. minutě stíhá Soukup nastavit betony proti Sihvonenově ráně z pravé strany. V téže minutě posílá pik daleko od svého gólmana Pochobradský. Ve 38. minutě má Soukup štěstí, když se jedna ze střel odráží od tyčky. O chvíli později si Soukup pohlídal pokus z levého kruhu. Ve 39. minutě vyfasoval Chalupa menší trest za podrážení. V téže minutě usedá na opačnou stranu trestné lavice Koláček za sekání. O chvíli později postrádá přesnost Bučkovo nahození od modré čáry. Ve 40. minutě nachází Přikryl Sihvonena, ale ten netrefuje prázdnou branku. V téže minutě chytá Soukup do náruče Jebavého ránu zápěstím z levého kruhu. Druhá třetina končí a na tabuli svítí stav 1:0.

Ve 42. minutě oba soupeři střídají. V téže minutě je Chrtek v útočném pásmu dříve než Costa s pukem a píská se tedy ofsajd. Ve 43. minutě rozehrává zpoza vlastní branky Soukup. V téže minutě nahazuje Kučera kotouč na Krále a spěchá na střídačku. O chvíli později přikrývá Soukup kotouč poskakující v jeho brankovišti. Ve 44. minutě neprochází ke Královi Nedbalovo nahození od modré čáry. Ve 45. minutě je Rouhova střela sražena nad branku. V téže minutě si připisuje Král hodně důležitý zákrok. O chvíli později je Kajínkův pokus od modré čáry ztečován Pochobradským do Králova betonu. Ve 46. minutě zastavuje Costa Přikrylovu přihrávku směřující na levou stranu na Válka. V čase 45:24 posílá Jebavý kotouč od levého mantinelu před branku, kde ho Válkově teči zametá u vzdálené tyče do zcela odkryté branky Svoboda. O chvíli později je hostům odpískána přihrávka rukou. Ve 47. minutě nastřeluje Koláček od levého mantinelu Soukupovu hruď. Ve 47. minutě krotí Soukup Holého bombu od modré čáry. V téže minutě vyzněl souboj Urbanů za brankou lépe pro domácího Patrika. V téže minutě nachází Soukup v lapačce ránu R. Urbana z levého kruhu. Ve 48. minutě se vrchlabští provinili zakázaným uvolněním. Ve 49. minutě krotí Soukup v lapačce Ticháčkovo nahození od modré čáry tečované Přikrylem. V téže minutě nastřeluje Výtisk pouze boční síť. V 50. minutě vykopává Král špičkou betonu Mrňův chytrý pokus z levé strany. V 51. minutě nemíří Costa z pravého kruhu přesně, V 52. minutě nachází Lichtag na pravé straně Herčíka, ale tomu se nedaří zakončit. V téže minutě vyfasoval Lichtag trest pět minut plus do konce za naražení zezadu. V 53. minutě bude Jícha pykat za krosček. V téže minutě nachází Král v náruči Válovu ránu. O chvíli později vyráží Král hokejkou Chrtkův pokus z pravé strany. V 54. minutě utíká domácím kotouč na zakázané uvolnění. V 54. minutě napřahuje na modré čáře Ticháček, ale teč T. Urbana končí v Soukupově připravené lapačce. V 55. minutě posílá Kaut odražený puk do Královy lapačky. V téže minutě nastřeluje Sihvonen z prostoru mezi kruhy pouze Soukupovy betony. O chvíli později pálí Holý od modré čáry vysoko nad. V 56. minutě schytal Holého bombu od modré čáry do nohy Voženílek. V 56. minutě nastřeluje Válek od modré čáry pouze boční síť. V 57. minutě se nedaří Válkovi prostřelit od modré čáry hradbu těl před Soukupem. V 58. minutě si Král vychutnává Mrňovo nahození. V téže minutě vytěsňuje Král vyrážečkou do ochranné sítě Voženílkův pokus z prostoru mezi kruhy. V 59. minutě končí v Soukupově náruči střela O. Procházky z levého kruhu. V čase 58:35 obírá Svoboda u pravého mantinelu o kotouč Válu a jím perfektně načasovanou přihrávku posílá O. Procházka z vrcholu kruhů přesně do levé šibenice. Současně dostává litoměřická střídačka menší trest za zdržování hry. Vrchlabský trenér Petr Hlaváč na tuto situaci reaguje oddechovým časem. V čase 58?41 usedá Jakub Soukup na střídačku. V čase 59:03 rozehrává Král na Výtiska, jehož nabídku sbírá Válek, jenž svůj samostatný únik zakončuje bekhendovou střelou z vrcholu pravého kruhu do prázdné branky. Utkání končí a Stadion Litoměřice si po dalším povedeném obratu v poslední třetině a výhře 1:3 odváží z Vrchlabí tři body.

HC Stadion Vrchlabí – HC Stadion Litoměřice   1:3 (0:0, 1:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 26. Pochobradský (Chrtek) – 46. P. Svoboda (Válek, Jebavý), 59. O. Procházka (P. Svoboda), 60. Válek (Výtisk, T. Král). Rozhodčí: Petr Úlehla, David Čáp – David Polonyi, Martin Kreuzer. Vyloučení: 2:4, navíc Lichtag (Vrchlabí) – 5 minut + do konce utkání, za naražení zezadu. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 498. Střely na branku: 27:29 (9:7, 13:8, 5:14). Zblokované střely: 6:8. Bloky: 7:6. Vhazování: 39:24. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

HC Stadion Vrchlabí: J. Soukup (O. Štěpánek) – O. Vála, T. Jelínek, Kajínek (A), Bučko, M. Voženílek, Nedbal, T. Kynčl – D. Chalupa, P. Urban (A), Mrňa – Matýs, T. Kaut (C), T. Zeman – Pochobradský, Chrtek, Costa – L. Kučera, Herčík, Lichtag.  Trenéři: Petr Hlaváč, Martin Koudelka, Tomáš Jirků, Jan Starý.

HC Stadion Litoměřice: T. Král (D. Čermák) – Jebavý (A), Ticháček, Výtisk (C), J. Holý (A), Pinkas, O. Baláž, Kottek – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, J. Jícha, Chlubna – T. Urban, Koláček, P. Svoboda – Rouha, Berka, Pajer.  Trenéři: David Bruk, Daniel Tvrzník.

Autor: Václav Beneš

Kontakt na autora: vaclavbenes1@seznam.cz

Více sportovních článků a informací najdete ZDE.