1.9 C
Litoměřice
DomůSportHázenáLovci vezou cennou výhru z Kopřivnice

Lovci vezou cennou výhru z Kopřivnice

Kopřivnice – V minulém kole prohráli lovosičtí házenkáři domácí souboj s Talent týmem Plzeňského kraje. Tentokrát se představili ve městě, které ve světě proslavila automobilka Tatra a jezdec Karel Loprais. Ano, jedná se o Kopřivnici.

Hosté sice v úvodu dvakrát inkasovali, ale čtyřmi přesnými zásahy v řadě překlápějí vedené na svou stranu a vytvářejí si drobný náskok, který se jim v podstatě daří s menšími přestávkami držet až do konce. Hlavní hvězdou zápasu a rozdílovým hráčem byl Jiří Motl, který sám zaznamenal téměř neuvěřitelných třináct branek, jimiž se výrazně podílel na výhře Lovosic. Lovcům patří po tomto kole v tabulce třetí příčka.

V první minutě otvírá gólový účet tohoto duelu z prostoru před brankovištěm Brito Benítez. Ve druhé minutě zvyšuje Střelec na 2:0. V šesté minutě pálí přesně z postu pivota Petrychenko, 2:4. S bleskovou odpovědí přispěchal Grizejl, 3:4. V osmé minutě se probíjí Zourek na levé straně do brankoviště a zvyšuje na 3:6. V deváté minutě se po skončeném kopřivnickém oddechovém čase trefuje Střelec, 4:6. Ve 12. minutě rozehrává svůj střelecký koncert Motl, 4:7. Ve 14. minutě střílí Zima z dálky do protipohybu gólmana, 6:7. V 15. minutě posílá Malý z pravého křídla nechytatelnou bombu pod břevno, 6:8. V téže minutě se staví na exekuci sedmimetrového hodu Trkovský, ale míč z jeho ruky plachtí vysoko nad branku. V 17. minutě dorovnává Čadra střelou o zem do prostoru mezi tyčku a gólmana, 8:8. V 18. minutě proměňuje Motl sedmimetrový hod, 8:9. V 19. minutě kontruje na pravém křídle naskakující Hanus pokusem, který zaplouvá k bližší tyči, 9:9. Ve 22. minutě zvyšuje Jonáš z pravé strany na 9:12. Ve 23. minutě využívá Brito Benítez přesilovou hru, 10:12. Ve 25. minutě se znovu připomíná Petrychenko, 10:15. Ve 27. minutě snižuje Bukovský na 12:15. Ve 28. minutě se mezi úspěšné střelce zapisuje Kovář, 12:16. Ve 29. minutě trefuje Gřes pravou šibenici, 13:16. Osm vteřin před odchodem na přestávku upravuje Trkovský z hranice brankoviště poločasový výsledek na 13:17.

Ve 32. minutě míří přesně Musálek, 14:17. Ve 33. minutě odpovídá Malý, 14:18. Ve 34. minutě uklízí Brito Benítez míč z otočky na brankovišti do odkryté části branky, 15:18. V téže minutě ho napodobuje Petrychenko, 15:19. Ve 35. minutě posílá Čadra míč do odkryté části branky, 17:19. Ve 36. minutě pálí Motl z levého křídla do dolního růžku, 17:20. S bleskovou odpovědí přispěchal Grizelj, 18:20. Ve 39. minutě se zapisuje mezi úspěšné střelce parádní ránou ze středu o zem, 18:22. V téže minutě se prosazuje Musálek, 19:22. Ve 40. minutě míří Trkovský z levého křídla přesně do šibenice, 19:23. Ve 41. minutě sice Zima podklouzl, ale rychle vstal a přesně zakončil, 21:23. Ve 42. minutě se trefuje v oslabení Motl, 21:24. V téže minutě se podruhé v řadě nemýlí Zima, 22:24. Ve 43. minutě proměňuje Motl sedmimetrový hod a poté navyšuje svou sedmou brankou lovosický náskok na 22:26. Ve 45. minutě si bere slovo Bukovský, 23:26. V téže minutě přichází Kupův okamžik, 23:27. Ve 48. minutě končí pod břevnem Musálkova rána z levého křídla, 25:27. Ve 49. minutě proměňuje Motl další sedmimetrový hod, 25:28. V téže minutě střílí přesně Čadra, 26:28. O chvíli později zakončuje pohlednou akci z levé strany Motl, 26:29. V 50. minutě končí v síti Grizeljův tečovaný pokus, 27:29. V téže minutě zaznamenává svou premiérovou trefu v tomto utkání Kylíšek, 27:30. V 52. minutě dotahuje Grizelj gólem z pozice pivota kopřivnické na rozdíl jediné branky,29:30. V téže minutě odpovídá na další Kylíškovu trefu znovu Grizelj, který sice uklouzl, ale míč do sítě přesto procedil, 30:31. V 56. minutě přibližuje Lovce na dohled výhry dnes neudržitelný Motl, 30:35. V 57. minutě se ujímá Čadrova rána. 31:35. V 58. minutě přináší klid do lovosických řad Kupa, 31:36. V 58. minutě se uvolňuje na pravé straně Čadra, jenž parádním obloučkem přehazuje gólmana, 33:36. V 59. minutě je po Motlově brance definitivně rozhodnuto, 33:37. V téže minutě zaplouvá Hanusova bomba z pravé strany do vzdálenější šibenice, 34:37. V 60. minutě zaznamenává Motl svou třináctou branku a stává se pro Severočechy dnešním hrdinou, 34:38. Třicet vteřin před závěrečným hvizdem upravuje Hanus výsledek tohoto utkání na konečných 35:38.

KH ISMM Kopřivnice – HK FCC Město Lovosice   35:38 (13:17)

KH ISMM Kopřivnice: Žingor,Chalupa – Střelec 4, Ježek, Zima 3, J. Gřes 1, Čadra 6/1, Petřík, Polcar 1, Hardt, Grizelj 5,Adamovič, Brito Benítez 6, Musálek 4, Hanus 3, Bukovský 2.  Trenéři: Lubomír Veřmiřovský, Jiří Gřes ml..

HK FCC Město Lovosice: J. Hrdlička 1, Günl – Holubec 1, Kupa 3, Chotěborský, J. Motl 13/4, Bouček, Petrychenko 3, V. Kovář 1, Trkovský 4, Zourek 2, Jonáš 4, Stach, Heřmanovský, Kylíšek 2, Malý 4.  Trenéři: Roman Jelínek, Martin Hrib.

Rozhodčí: Václav Horáček, Jiří Novotný. Sedmimetrové hody: 3/1 – 7/4. Vyloučení: 3 – 7.

Autor: Václav Beneš

Kontakt na autora: vaclavbenes1@seznam.cz

Více informací a sportovních článků najdete ZDE.