Sobota, 4 května, 2024
20.4 C
DomůSportHázenáLovci vstoupili do nového soutěžního ročníku jasnou výhrou

Lovci vstoupili do nového soutěžního ročníku jasnou výhrou

Lovosice – Tradičně na zimním stadionu v Lovosicích vstoupili lovosičtí házenkáři v sobotu 4. září 2021 do nového ročníku Extraligy mužů. Své umění předvedli účastníkům Házenkářského festivalu v souboji s Frýdkem-Místkem.

Domácí již nastoupili bez Maxmiliana Jonssona, Uvise Strazdinse a Berina Kesa, kteří odešli. První poločas vyšel lépe papírovému favoritovi, který ho vyhrává o dvě branky. Ve druhé půli se Slezané snažili s nepříznivým Vývojem něco udělat, leč marně. Severočeši nepolevují a na konci se radují z jasné a zcela  zasloužené výhry o sedm branek. Tento zápas si nenechalo ujít 1 490 příznivců tohoto sportu.

Ve druhé minutě otevírá gólový účet tohoto duelu Motl. Ve třetí minutě odpovídá Chudoba, 1:1. V šesté minutě zvyšuje Motl již na 4:1. V šesté minutě proměňuje Chudoba sedmimetrový hod povedenou střelou o zem, 4:2. V osmé minutě si připisuje Hrdlička dva výtečné zákroky v řadě, ale Choleva ho nakonec přece jen překonává, 4:3. V deváté minutě zaplouvá Trkovského bomba do levého horního rohu, 5:3. V téže minutě přehazuje Hrdličku Choleva, 5:4. V desáté minutě překonává Pyška ze sedmimetrového hodu Motl, 6:4. V 11. minutě prostřeluje Mucha Hrdličku až na druhý pokus, 6:5. V téže minutě kontruje aktivní Motl, 7:5. Ve 12. minutě dorovnává Choleva na 7:7. V téže minutě vrací vedení na lovosickou stranu Kupa, 8:7. Ve 13. minutě se opět prosazuje Choleva, 8:8. Ve 14. minutě se staví k exekuci sedmimetrového hodu Trkovský, který naznačil pohyb a poslal Pyška trochu více doleva a poté posílá míč k opačné tyči, 10:8. V 18. minutě posílá zcela volný Gřešek z hranice brankoviště do sítě přesnou Sklenákovu nabídku, 10:10. V 19. minutě proskakuje do brankoviště Malý, 11:10. V téže minutě he vyloučen Trkovský a přesilovou hru využívá Sklenák, 11:11. Ve 20. minutě pálí zpoza obránců přesně Jonáš, 12:11. Ve 21. minutě míří z levé strany zcela neomylně Petrovský, který dostal hodně prostoru, 12:12. Ve 22. minutě navyšuje Kovář náskok Lovců technickou střelou z levého křídla na 15:12. Ve 28. minutě vystihuje Boučkovu nepřesnou rozehrávku Bureš a po sprintu přes celé hřiště nedává Hrdličkovi sebemenší šanci, 15:14. Ve 29. minutě proměňuje Motl sedmimetrový hod a upravuje poločasový výsledek na 16:14.

Ve 31. minutě se nemýlí Trkovský, 17:14. Ve 33. minutě se před Rajnohou rozestoupila obrana, čehož dokázal využít, 17:15. Ve 35. minutě zvyšuje Trkovský na 19:15. Ve 36. minutě pálí přesně z trestné lavice se vracející Bureš, 19:16. Ve 37. minutě zakončuje rychlý protiútok Malý, 21:16. Ve 38. minutě se z výskoku trefuje Petrovský, 21:17. Ve 39. minutě se vrhá mezi obránce Kupa, 22:17. Ve 41. minutě snižuje Petrovský na 22:19. Ve 42. minutě se prosazuje podruhé za sebou Kupa, 23:19. Ve 44. minutě se mezi úspěšné střelce zapisuje Hustopecký, 23:21. Ve 46. minutě zvyšuje Zourek na 26:21. Ve 47. minutě se ze sedmimetrového metru nemýlí Chudoba, 26:22. Ve 47. minutě se znovu připomíná Motl, 27:22. Ve 48. minutě končí v síti Muchova bomba, 27:23. V 50. minutě míří z pravé spojky přesně Motl, 28:23. V téže minutě odpovídá Mucha, 28:24. V 54. minutě zvyšuje Chotěborský svou první extraligovou brankou na 31:24. V 56. minutě se ujímá Burešova rána z pravé strany, 31:26. V 57. minutě zakončuje rychlý protiútok Chotěborský, 32:26. V téže minutě putuje Kylíšek na trestnou lavici a po třetím vyloučení následuje i trest v podobě červené karty a předčasný odchod do sprch. V 58. minutě posílá míč v oslabení do sítě Trkovský, 33:26. V 58. minutě proměňuje Chudoba další sedmimetrový hod, 33:27. V 59. minutě se trefuje Heřmanovský, 34:27. V 60. minutě se po delší odmlce připomíná Choleva, 34:28. Pouhé tři vteřiny před závěrečným hvizdem uzavírá Bouček výsledek na konečných 35:28 a Lovci tedy vstupují do nové sezóny tou správnou nohou.

HK FCC Město Lovosice – Pepino SKP Frýdek-Místek   35:28 (16:14)

HK FCC Město Lovosice: J. Hrdlička, Günl – Holubec 1, Kupa 3, Chotěborský 2, J. Motl 7/2, Bouček 2, V. Kovář 1, Trkovský 8/3, Zourek 3, Jonáš 1, Stach, Heřmanovský 1, Kylíšek, Malý 6.  Trenéři: Roman Jelínek, Martin Hrib.

Pepino SKP Frýdek-Místek: Marenčák, Pyško – Sklenák 2, L. Rajnoha 1, Petrovský 4, Hrachovec, Gřešek 1, Chudoba 6/3, Kancel, Bureš 4, Mucha 3, Voleník, Choleva 6, Güttler, Hustopecký 1.  Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Václav Horáček, Jiří Novotný. Sedmimetrové hody: 5/5 – 4/3. Vyloučení: 9 – 8. ČK: 57. Kylíšek. Diváci: 1 490.

Autor: Václav Beneš

Kontakt na autora: vaclavbenes1@seznam.cz

Více sportovních článků a informací najdete ZDE.