Čtvrtek, 25 dubna, 2024
10.5 C
Litoměřice
DomůSportHázenáLovci neuspěli na palubovce Dukly Praha a ta slaví zcela zaslouženě zisk...

Lovci neuspěli na palubovce Dukly Praha a ta slaví zcela zaslouženě zisk bronzových medailí

Praha – Ve druhém souboji o bronz Chance play off STRABAG RAIL Extraligy prohráli lovosičtí házenkáři v hale Chemik v Lovosicích s Duklou Praha zcela jednoznačně o čtrnáct branek. Třetí bitva se za stavu 2:0 na zápasy pro Pražany uskutečnila v sobotu 22. května 2021 v hlavním městě a jeho dějištěm byla Sportovní hala Ruzyně.

Dukla do ní vstupovala s třemi mečboly v zádech a od prvních minut dávala jasně najevo, jaký je její cíl. Na konci prvního a na začátku druhého poločasu si vybudovala pěti gólový náskok, který se ukázal býti tím rozhodujícím. Po vítězství 3:0 na zápasy berou Pražané bronzové medaile a Lovcům patří stejně jako na konci základní části pěkná čtvrtá příčka.

V první minutě otevírá gólový účet tohoto duelu Šůstek. Ve druhé minutě zakončuje pohlednou kombinační akci Kupa, 1:1. Ve třetí minutě se trefuje z levého křídla pod břevno Blecha, 2:1. V téže minutě přidává svou druhou branku v zápase ze středu Kupa, 2:2. Ve čtvrté minutě proměňuje Šůstek po Motlově faulu nařízený sedmimetrový hod, 4:2. V páté minutě si sbíjá na střed Kupa a posílá nechytatelnou bombu k tyči, 4:3. V téže minutě zakončuje pohlednou kombinační akci dohranou na pivota Blecha, 5:3. V šesté minutě si sbíhá ze středu na levou stranu Trkovský a snižuje na 5:4. V téže minutě kontruje Sviták, 6:4. V osmé minutě zužitkoval Kylíšek skrytou střelou povedený pas na střed, 6:5. V deváté minutě míří přesně Klíma, 7:5. V téže minutě si připisuje druhou branku v řadě Kylíšek, 7:6. S bleskovou odpovědí přispěchal Klíma, 8:6. Ve 14. minutě zaplouvá Sreazdinsova střela z pravého křídla přesně pod břevno a Severočeši odskakují do vedení 8:10. Ve 21. minutě zapadá do dolního růžku Klímova křížná rána, 10:10. V téže minutě procedil při signalizované pasivitě míč do sítě Jonsson, 10:11. Ve 22. minutě střílí z výskoku na brankovišti přesně Šůstek, 11:11. Ve 24. minutě zvyšuje Jonsson na 11:13. Ve 25. minutě míří Křístek z výskoku z levé strany k bližší tyči, 13:13. Ve 26. minutě si bere trenér Roman Jelínek oddechový čas, po jehož skončení posílá z levé strany míč do sítě Motl, 13:14. Závěr první půle patří zcela jednoznačně Pražanům. Třináct  vteřin před odchodem na přestávku upravuje Šůstek z pravé strany poločasový výsledek na 17:14.

Ve 31. minutě zvyšuje Krušberský na 18:14. Ve 32. minutě Šůstek uklouzl a neproměnil již druhý sedmimetrový hod, když míč posílá vysoko nad. Ve 34. minutě zakončuje rychlý protiútok Šůstek, 19:14. Ve 35. minutě zaznamenává první branku Lovců ve druhém poločase z pravé strany Jonsson, 19:15. Ve 37. minutě nepohrdl parádním uvolněním Blecha, 21:15. V téže minutě se připomíná po delší odmlce Kupa, 21:16. O chvíli později se z levé strany nemýlí Klíma, 22:16. Ve 38. minutě si bere lovosická střídačka další oddechový čas. Ve 41. minutě proměňuje Kupa střelou o zem nařízený sedmimetrový hod a snižuje na 22:19. Ve 42. minutě se ujímá Grištšukův pokus z pravého křídla, 23:19. Ve 44. minutě prostřeluje rozeběhnutý Motl gólmana z pravé strany, 23:20. Ve 45. minutě vyráží lovosický gólman Klímovu bombu do tyčky, ale od mí se míč odráží za brankovou čáru, 24:20. Ve 46. minutě nachází svůj cíl Kupův podstřel z levé strany, 24:21. Ve 47. minutě zužitkoval samostatný únik v poklidu Březina, 25:21. V 50. minutě si z levé strany naskakuje Trkovský, 25:23. V 52. minutě zvyšuje Klíma bombou z deseti metrů pod břevno na 28:23. V 59. minutě se trefuje z pravé strany mezi gólmanovy nohy Jonáš, jemuž se tak daří vykřesat drobnou jiskřičku naděje, která záhy pohasíná, 28:26. Třiatřicet vteřin před závěrečným hvizdem uklízí Zelenka míč do prázdné lovosické branky a uzavírá výsledek tohoto utkání na 30:26 a celé série o 3. místo na 3:0. Dukla tak může zcela zaslouženě slavit zisk bronzové medaile.

HC Dukla Praha – HK FCC Město Lovosice   30:26 (17:14)

HC Dukla Praha: VotavaPetržala – Zelenka 1, Sviták 1,Ježek, Klíma 8,J. Patzel 3, Krušberský 2,Křístek 3,Harabiš, Grištšuk 2,A. Zeman, M. Březina 1,Rakouský, Šůstek 5/1,Blecha 4.  Trenéři: Daniel Čurda, Václav Vraný.

HK FCC Město Lovosice: J. HrdličkaGünl – Holubec,Kupa 7/1,Strazdiņs 4, J. Motl 4,Bouček,V. Kovář, Trkovský 3,M. Johnsson 3,Zourek,Jonáš 1, Stach, Heřmanovský, P. Jahn,Kylíšek 4.  Trenéři: Roman Jelínek, Jan Landa.

Rozhodčí: Václav Horáček, Jiří Novotný. Sedmimetrové hody: 3/1 – 1/1. Vyloučení: 1 – 4. Diváci: 100.

Autor článku: Václav Beneš

Kontakt na autora: vaclavbenes1@seznam.cz