Po adventu přichází Léto na tržnici

LITOMĚŘICE – Po zkoušce v podobě “Adventu na tržnici”, kdy tržnice Felixe Holzmanna ožila i několika kulturními akcemi, se s uvolňováním epidemiologických opatření připravuje tržnice na léto plné kultury.

K oblíbeným pátečním farmářským trhům se přidají sobotní dopoledne s pohádkou, přesunuté jarmarky z parku Václava Havla, rozšířené sobotní tématické farmářské trhy a samozřejmě kultura. Stát se tak může hlavně ve spolupráci s MKZ Litoměřice a Zdravým městem Litoměřice. 

“Díky jejich vstřícnosti budeme mít po celé léto k dispozici pódium, které nám umožní opět posunout význam tržnice z více méně obchodního prostoru na odpočinkovou část města. Pódium bude využívat Základní umělecká škola k venkovní výuce a veřejným vystoupením, ale také další umělci. Cílem je umožnit vystupování komukoliv, kdo si chce zkusit bavit veřejnost. Během léta plánujeme divadelní podvečer pro dospělé, malý loutkový festiválek začínajících mladých loutkařů a další drobnější akce,” přiblížil projekt Léto na tržnici Jan Dostal z pořádajícího spolku ProLUKA. 

Pódium bude na tržnici k dispozici od 20. května. První větší akcí je Májový jarmark 22. května, kde nebude chybět v 10 hodin dopolední pohádka Sváťova dividla a od 14 hodin vystoupí některá z místních kapel. První větší hudební akcí bude bluegrassový podvečer s kapelou Od plotny skok a jejich hosty.

- Naši partneři -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Naši partneři -

Nejsledovanější v týdnu

Výstavba nových obchodů Na Soutoku: Jak ovlivní dopravu v Želetické ulici?

Litoměřice - Litoměřice čeká od pondělí 10. srpna dopravní...

Město Litoměřice nabízí k pronájmu dva byty

LITOMĚŘICE - Město Litoměřice nabízí k pronájmu dva městské...
00:01:43

VELKÉ ŽERNOSEKY: Žernosecké ploutve se letos zúčastnilo 77 závodníků

VIDEO: Co by to bylo za léto bez Žernosecké...

Nová ředitelka litoměřických mateřinek: Snad úbytek dětí nebude příliš rychlý

Michaela Pavlatová se stala od 1. srpna novou ředitelkou...
00:02:46

LITOMĚŘICE: 35. Litoměřické varhanní léto začalo koncertem s houslemi

VIDEO: Jubilejní 35. ročník festivalu Litoměřické varhanní léto letos...

Další zprávy

Jaký bude nový vstup do Jiráskových sadů? Město zve veřejnost k diskusi

Litoměřice - Jak bude v budoucnu vypadat hlavní vstup...

Úštěcký historický jarmark opět s Karlem IV. Už tuto sobotu!

Úštěk – Už tuto sobotu 15. srpna se v Úštěku...
00:02:48

LOVOSICE: Vesparáda 2026 pomohla nemocné holčičce

VIDEO: Vespa Club České středohoří pořádal již pátý ročník...
00:04:26

LOVOSICE: Zdeněk Troška usedl podruhé do lovosického Křesla pro…

VIDEO: Senioři nemusí na tábor jen vzpomínat z dob...

Hákův parní pivovar nově nabízí pivo i v jednorázovém plastovém soudku

Mlékojedy – Chcete čerstvě natočené pivo na grilovačku nebo...

Oblíbené kategorie