Pátek, 19 dubna, 2024
7.5 C
DomůSportHázenáLovci doma ve druhém semifinálovém duelu nestačili na favorita a Karviná dorovnává...

Lovci doma ve druhém semifinálovém duelu nestačili na favorita a Karviná dorovnává stav této série

Lovosice – V první semifinálové bitvě Chance play off STRABAG RAIL Extraligy zaskočili lovosičtí házenkáři asi největšího favorita na titul a jasného vítěze základní části, kterým stále zůstává Karviná, na jeho palubovce. Druhý zápas se uskutečnil ve středu 21. dubna 2021 v hale Chemik v Lovosicích, kde se domácím v prvním poločase daří Slezany držet na uzdě a na přestávku odcházejí se slibným dvougólovým náskokem.

Severočechům ovšem vůbec nevyšel vstup do druhé půle, kdy se hosté trefili čtyřikrát za sebou a vycítili šanci. V poslední desetiminutovce nevstřelili Lovci více jak pět minut jedinou branku a karvinští si během nich vytvořili rozhodující náskok. Třetí souboj je za nerozhodného stavu 1:1 na zápasy naplánován na neděli 25. dubna 2021 a jeho dějištěm bude hala STaRS v Karviné.

Ve druhé minutě otevírá gólový účet tohoto duelu dorážkou Solákovy střely Nedoma. Ve třetí minutě překlápí vedení na lovosickou stranu Holubec, 2:1. Ve čtvrté minutě zakončuje dlouhou kombinační akci hostů Nedoma, 2:2. V páté minutě, o pouhých sedm vteřin později, přispěchal s bleskovou odpovědí Jonsson, 3:2. V páté minutě proměňuje Patzel sedmimetrový hod, 3:3. V osmé minutě zvyšuje Jonsson na 5:3. V téže minutě nabízí domácí obrana zbytečně moc prostoru Solákovi a ten jím nepohrdl, 5:4. V deváté minutě se ze spojky nemýlí Motl, 6:4. V desáté minutě proměňuje Patzel i druhý nařízený sedmimetrový hod, 6:5. V téže minutě kontruje Jonsson, 7:5. V 11. minutě se znovu připomíná Solák, 7:6. Ve 12. minutě zužitkoval sedmimetrový hod Jonsson, 8:6. Ve 13. minutě nedává Hrdličkovi šanci Nedoma, 8:7. V téže minutě si bere znovu slovo Jonsson, 9:7. Ve 14. minutě se probíjí přes lovosickou obranu Solák, 9:8. Ve 20. minutě zvyšuje Bouček na slibných 12:8. Ve 22. minutě pálí přesně k tyči Solák, 12:10. Ve 23. minutě se mezi úspěšné střelce zapisuje Stach, 13:10. Ve 24. minutě proměňuje Patzel i třetí sedmimetrový hod, kdy proti němu neuspěl ani Günl, 13:11. V téže minutě nepohrdl Jonsson nabídkou Trkovského, 14:11. Ve 27. minutě snižuje Patzel proměněným sedmimetrovým hodem na rozdíl jediné branky, 14:13. Ve 29. minutě se trefuje Bouček, 15:13. V téže minutě se prosazuje ze hry Patzel, 15:14. Ve 30. minutě, o pouhých osm vteřin později, střílí přesně Jonsson, 16:14. V téže minutě si bere slovo znovu Patzel, 16:15. Čtyři vteřiny před přestávkou upravuje Trkovský poločasový výsledek na 17:15.

Ve 32. minutě se po výborném Hrdličkově zákroku znovu připomíná Trkovský, 18:15. Ve 33. minutě zužitkoval parádní přihrávku Gromyko, 18:17. V téže minutě zaplouvá do sítě Jonssonův pokus, 19:17. Ve 39. minutě posílá karvinské do drobného trháku Růža, 19:21. Ve 40. minutě se ujímá Trkovského rána do středu branky, 20:21. Ve 41. minutě se trefuje Gromyko, 20:22. Ve 43. minutě prostřeluje Marjanoviće z pravé strany zakončující samostatný únik Trkovský, 22:22. Ve 44. minutě přehazuje Günla z pravého křídla technicky Skalický, 22:23. Ve 47. minutě se trefuje z postu pivota Holubec, 23:23. V téže minutě po Günlově fantastickém zákroku nepřekonal z levého křídla Marjanović Motl. Ve 48. minutě se zapisuje mezi úspěšné střelce Užek, 23:24. V téže minutě se odráží Trkovského pokus od Marjanoviće za brankovou čáru, 24:24. Ve 49. minutě zaznamenává druhý přesný zásah v řadě Užek, 24:25. V 52. minutě posílá lovce ránou z pravé strany do vedení Kupa, 26:25. V 55. minutě končí v síti Skalického bomba z levé strany, 26:28. V 56. minutě vykřesává jiskřičku naděje Kupa, 27:28. V 57. minutě zaznamenává třetí branku v řadě Skalický, 27:29. V 58. minutě snižuje opět na rozdíl jediné branky Trkovský, 28:29. V 59. minutě přináší více klidu do karvinských řad Mlotek, 28:30. V téže minutě si bere Roman Jelínek oddechový čas. V 60. minutě vyráží Marjanović Jonssonovu střelu ze sedmimetrového hodu a zdá se, že je definitivně rozhodnuto. Třicet vteřin před závěrečným hvizdem upravuje Patzel výsledek na konečných 28:31.

HK FCC Město Lovosice – HCB Karviná   28:31 (17:15)

HK FCC Město Lovosice: J. Hrdlička, Günl – Holubec 2, Kupa 3, Strazdins, J. Motl 1, Bouček 3, V. Kovář, Trkovský 8, M. Jonsson 10/1, Zourek, Jonáš, Stach 1, Heřmanovský, P. Jahn, Kylíšek.  Trenéři: Roman Jelínek, Jan Landa.

HCB Karviná: Mokroš, N. Marjanović – Urbański 2, Gromyko 2, Noworyta. Plaček, V. Patzel 9/4, S. Mlotek 3, J. Užek 2, Solák 4, Skalický 4, Široký, Nantl, Nedoma 4, Růža 1, Franc.  Trenér: Michal Brůna.

Rozhodčí: Radoslav Kavulič, Dalibor Pavlát. Sedmimetrové hody: 2/1 – 4/4. Vyloučení: 2 – 1. Diváci: 0.

Autor: Václav Beneš

Kontakt na autora: vaclavbenes1@seznam.cz

Více informací a sportovních článků najdete ZDE.