Pátek, 29 března, 2024
7.1 C
DomůSportHázenáLovci si vezou z výtečně rozehraného zápasu v Hranicích pouhý bod

Lovci si vezou z výtečně rozehraného zápasu v Hranicích pouhý bod

Hranice – V minulém kole vyhráli lovosičtí házenkáři celkem šťastně domácí gólovou přestřelku s Ronalem Jičín. Tentokrát se představili na palubovce Cementu Hranice, kde chtěli potvrdit svou stoupající formu. Roli papírového favorita potvrzují Severočeši od první minuty a do přestávky si vytvářejí slibný sedmigólový náskok a v podstatě se zdá, že domácí nebudou mít na zdramatizování zápasu dostatek sil a schopností. Opak je pravdou. Hraničtí nastoupili do druhé půle jako vyměnění a zahájili spanilou jízdu, na jejímž konci mohou slavit tvrdě vydřený, ale zcela zasloužený bod. Lovci ztratili díky dalšímu střeleckému kolapsu jasnou výhru a v neúplné tabulce se propadají na pátou příčku.

Ve druhé minutě otevírá Bouček z rychlého protiútoku gólový účet tohoto duelu. Ve třetí minutě se prosazuje Trkovský, 2:0. Ve čtvrté minutě se jako první z domácích trefuje Mucha. V deváté minutě zvyšuje Strazdins již na 1:5 a trenér Bartoň si bere oddechový čas. V téže minutě napřahuje Mucha na devíti metrech a jeho bomba se i přes teč lovosického gólmana zastavuje až v síti, 2:5. V desáté minutě se z levé spojky nemýlí Trkovský, 2:6. Ve 12. minutě míří přesně k bližší tyči z pravé spojky Čadra, 3:6. Ve 13. minutě proměňuje Jonsson sedmimetrový hod, 3:7. V 15. minutě o sobě dává vědět Jonáš, 3:8. V 17. minutě pálí ze střední spojky nekompromisně Jonsson, 3:9. Ve 20. minutě zužitkoval nařízený sedmimetrový hod Magrla, 5:9. V téže minutě nepohrdl dostatkem prostoru na pravé spojce Trkovský, 5:10. Ve 22. minutě proměňuje Jonsson další sedmimetrový hod, 5:11. Ve 25. minutě střílí z těžké pozice Jonsson podstřelem, navíc úplně přesně, 5:13. Ve 26. minutě snižuje Zbránek na 7:13. V téže minutě zužitkoval geniální přihrávku padajícího spoluhráče Stach, 7:14. Ve 27. minutě posílá míč do sítě Magrla, 8:14. Ve 28. minutě se již pošesté trefuje téměř nezastavitelný Jonsson, 8:15. Ve 29. minutě střílí Čadra z pravého křídla pod gólmanovi nohy, 9:15. V téže minutě si přichystal rychlou odpověď Bouček, 9:16. Ve 30. minutě si připisuje desátou branku Cementu Brož, 10:16. V poslední vteřině první půle proměňuje Jonsson i třetí sedmimetrový hod a upravuje poločasový výsledek na hodně slibných 10:17.

Ve 32. minutě proměňuje sedmimetrový hod Magrla, 11:17. Ve 33. minutě kontruje Trkovský, 11:18. Ve 34. minutě se znovu připomíná Magrla, 12:18. V téže minutě pálí Bouček z levé spojky přesně ke vzdálenější tyči, 12:19. O chvíli později se prosazuje Indrák, 13:19. Ve 37. minutě dostává dostatek prostoru na střední spojce Bouček, 13:20. Ve 38. minutě míří přesně Piwko, 14:20. V téže minutě využívá nekoncentrovanost domácí obrany rychlou střelou Trkovský, 14:21. Ve 39. minutě se ujímá Brožův povedený pokus, 15:21. Ve 41. minutě trestá Brožovo vyloučení Jahn, 15:22. Ve 42. minutě se sice neprobil do zakončení Čadra, ale jeho snahu dotahuje do úspěšného konce Piwko, 16:22. V téže minutě vrací klid do lovosických řad Kupa, 16:23. Ve 45. minutě snižuje Magrla z pravého křídla na 18:23. V téže minutě se připomíná po kratičké odmlce Jonsson, 18:24. Ve 49. minutě snižuje Indrák z pravé spojky na hratelných 21:24. Lovosická trenér Jelínek si bere oddechový čas. V 52. minutě jsou domácí zpět v zápase, kam je vrací po chybě v rozehrávce Severočechů Padalík, 23:24. V 53. minutě dorovnává Piwko na 24:24 a lovosická hra se hroutí jako domeček z karet. V 55. minutě si bere oddechový čas domácí střídačka. V 55. minutě dokončuje obrat střelou z levé spojky Kozlovský, 25:24. V 56. minutě se po deseti minutách konečně trefuje některý z Lovců, Strazdins vyrovnává na 25:25. V 58. minutě se ujímá nedůrazný pokus v pádu zakončujícího Piwka, 26:25. V 58. minutě je po ráně Holubce znovu srovnáno, 26:26. V 59. minutě je po nešetrném zákroku ošetřován Piwko a Čadra proměňuje nařízený sedmimetrový hod, 27:26. Ve 30. minutě si bere trenér Jelínek další oddechový čas. Dvacet vteřin před koncem dorovnává Motl na konečných 27:27.

TJ Cement Hranice – HK FCC Město Lovosice   27:27 (10:17)

TJ Cement Hranice:  Klement, Vydra, Kučerka – Mucha 3, Magrla 5/2, Polášek, Brož 2, Čadra 3/1, Andrš, Padalík 1, Piwko 6/1, Indrák 2, Kozlovský 1, Fulneček, Zbranek 3, Mrnuštík 1.  Trenéři: Miroslav Bartoň, Martin Schober.

HK FCC Město Lovosice: J. Hrdlička, Günl – Holubec 1, Kupa 1, Strazdins 2, J. Motl 1, Bouček 4, V. Kovář, Trkovský 6, M. Jonsson 8/3, Jonáš 2, Stach 1, Heřmanovský, P. Jahn 1.  Trenéři: Roman Jelínek, Jan Landa.

Rozhodčí: Pavel Blanár, Jiří Opava. Sedmimetrové hody: 5/4 – 3/3. Vyloučení: 6 – 2. Diváci: 0.

Autor: Václav Beneš

Kontakt na autora: vaclavbenes1@seznam.cz