Neděle, 14 prosince, 2025
3.3 C
Litoměřice

Kam o víkendu na Litoměřicku

Litoměřicko – Víkend je tu a spolu s ním i naše pozvánka, díky které budete vědět, co se kde děje. Období masopustu je tady a tento víkend je to znát častěji než kdy jindy. Rej masek a veselení si můžete užít jak v Litoměřicích, tak i ve Štětí.

Masopust v Litoměřicích bude v sobotu 3. února probíhat přímo v centru města na Mírovém náměstí – a to od 13 hodin až do pozdního odpoledne. Kromě průvodu masek (v 15 hodin) na Vás čekají stánky s masopustními dobrotami,  povídání o tom, jak jitrnice na svět přijde, tvořivé dílničky a také živá hudba. Proběhne i workshop nazvaný „Vyrob si svou jitrnici.“ Podrobnosti o akci najdete TADY.

Ve Štětí Masopust startuje ve 14 hodin na návsi ve Stračí. Průvod masek půjde do Štětí na Nové náměstí, kde bude připraven program. Kromě toho si ovšem už od 10 hodin můžete na Novém náměstí nakoupit na farmářských trzích, a to nejen masopustní dobroty. Hrát bude také živá hudba. Podrobnosti jsou ZDE.

V roudnické Galerii moderního umění můžete v sobotu 3. února od 14 hodin tvořit. Výtvarná dílna pro předem přihlášené účastníky nese název „ZRCADLENÍ OBJEKTŮ“ a navazuje na aktuální výstavu Petra Stanického. Pomocí fólií, laminovačky a papírů budete tvořit 3D objekty, které mohou růst do výšky. Dílna je vhodná pro děti i dospělé, vstup 50,- Kč. Přihlašujte se na galerieroudnice@gmail.com.

A vyrazit můžete také do Zoologické zahrady v Ústí nad Labem. Po celý víkend tady mají děti do patnácti let vstup za pouhou 1,- Kč – a to bez ohledu na to, jak dopadlo vysvědčení. Podrobnosti jsou TADY.

- Naši partneři -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Naši partneři -

Nejsledovanější v týdnu

Kino Máj září v celostátním žebříčku

LITOMĚŘICE - Kino Máj patří v roce 2025 mezi...

Zlato v barvě roku! Lovosická studentka Viktorie Vintrová ovládla prestižní floristickou soutěž

LOVOSICE/PRAHA – Obrovského úspěchu dosáhla studentka Střední odborné školy...

Nemocnice Litoměřice vydala vyjádření k úmrtím novorozenců v porodnici

Potvrzujeme, že došlo k několika kritickým případům, které si...

Absolvent litoměřického Gymnázia Josefa Jungmanna se stal poradcem předsedkyně Evropské komise

LITOMĚŘICE/BRUSEL – Delegát ČR Tobiáš Bruno Galia se zúčastnil...
00:03:22

LITOMĚŘICE: Den otevřených dveří na Gymnáziu J. Jungmanna

VIDEO: Gymnázium Josefa Jungmanna v Litoměřicích uspořádalo 2. prosince...

Další zprávy

00:03:35

LITOMĚŘICE: Galerie představila Betlém Josefa Chwaly a zve na adventní koncerty

VIDEO: Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích také letos...
00:02:34

LITOMĚŘICE: Advent v Srdíčku byl i se světelnou dronovou šou

VIDEO: V litoměřickém Centru Srdíčko se ve čtvrtek 4....

Litoměřičtí zastupitelé schválili jednomyslně rozpočet na příští rok

LITOMĚŘICE - Litoměřičtí zastupitelé na svém čtvrtečním jednání schválili...
00:03:22

LITOMĚŘICE: Den otevřených dveří na Gymnáziu J. Jungmanna

VIDEO: Gymnázium Josefa Jungmanna v Litoměřicích uspořádalo 2. prosince...
00:02:41

KŘEŠICE: Křešickým peklem prošlo 117 odvážných dětí

VIDEO: V Křešicích se letos již počtvrté uskutečnilo tradiční...

Oblíbené kategorie