V bývalé želetické ubytovně rostou příčky nových bytů

Litoměřice – Stavebně zcela zásadní rekonstrukce bývalé ubytovny v Želeticích na takzvané prostupné bydlení je v plném proudu. V září loňského roku zahájený projekt spočívající ve výstavbě nových bytů má být ukončen letos na podzim.

V současné době jsou hotové bourací práce a je založeno hlavní zdivo. Nyní se provádějí vyzdívky a následovat budou práce na sítích a střeše. Náklady na projekt azylového bydlení v přízemí budovy a na projekt sociálního bydlení v prvním patře budou z větší části kryty z dotací, avšak každý z jiné výzvy a s jinými podmínkami čerpání. Realizaci bytů ve druhém patře uhradí město ze svého.

Projekt je předběžně vyčíslený na přibližně 54 milionů korun. Náklady na azylové bydlení jsou odhadnuté na 19 milionů korun, z toho 16 milionů pokryje dotace. Také náklady na projekt sociálního bydlení budou z větší části hrazeny z dotace. Celkem má vyjít na zhruba 18 milionů, dotace v tomto případě činí 16 milionů. Realizace standardních bytů s tržním nájemným vyjde přibližně na 17 milionů korun.

Ačkoli Litoměřice patří mezi města s nejrozvinutější sítí sociálních služeb, takzvané prostupné bydlení tu chybí. Jeho prostřednictvím chce město lidem ohroženým bytovou nouzí poskytnout bydlení a zároveň pomoci postavit se „na vlastní nohy“. V budově proto bude přítomný sociální pracovník, který lidem v nouzi pomůže řešit jejich problémy a postupně si najít i vlastní bydlení.

Autor: Michaela Rozsypalová

Tisková zpráva města Litoměřice.

- Naši partneři -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Naši partneři -

Nejsledovanější v týdnu

Speed Marathon na Litoměřicku: Kde si lidé nejvíce přejí radary a kde si zítra dát pozor?

LITOMĚŘICKO – Už zítra, ve středu 15. dubna, proběhne...

Klapým se řítila skoro stovkou: Mladá řidička v Audi přišla o průkaz na místě

KLAPÝ – Hazardní jízda v zastavěné oblasti se nevyplatila...
00:02:15

LIBOCHOVICE: Street food festival byl letos po všech stránkách větší

VIDEO: V Libochovicích na náměstí bylo v sobotu 11....

Hektická sobota pro záchranáře: Tři náročné zásahy v terénu na Litoměřicku a Děčínsku

LITOMĚŘICKO / DĚČÍNSKO - Uplynulé sobotní odpoledne 11. dubna...

Rohatce slaví 800 let: obec zve na velkolepé oslavy

ROHATCE - Rohatce, místní část obce Hrobce, si letos...

Další zprávy

00:02:13

LITOMĚŘICE: Domácí zářili v republikových bikrosových závodech

VIDEO: Desítky závodníků se postavily v Litoměřicích na start...
00:03:15

LITOMĚŘICE: Proběhne velký Den životního prostředí na Mírovém náměstí

VIDEO: Nadcházející středu 22. dubna, symbolicky na Den Země,...
00:02:39

TEREZÍN: Dokumentární výstava vypráví o životě významného rabína Federa

VIDEO: V Památníku Terezín probíhá dokumentární výstava o významném...
00:03:03

LITOMĚŘICE: Hospic sv. Štěpána oslavil v divadle 25 let

VIDEO: Litoměřický Hospic sv. Štěpána oslavil 25 let od...

Budyně nad Ohří ožije rytíři. Oslavte Mezinárodní den památek na Vodním hradě

BUDYNĚ NAD OHŘÍ – Máte rádi historii, řinkot zbraní...

Oblíbené kategorie