7.7 C
DomůMěsta/obceŠtětíFotbal: SK Štětí - FK Hvězda Cheb 5:0

Fotbal: SK Štětí – FK Hvězda Cheb 5:0

5:0(2:0)   3. kolo Fortuna Divize  19. 8. 2023

V nových červených dresech s bílými rukávy se v sobotu 19. srpna představili fotbalisté SK Štětí poprvé  v letošním ročníku fortuna divize  dospělých na domácím trávníku. První 2 kola hráli venku. 5. srpna vyhráli v Ostrově 3:1 a před týdnem porazili FK Brandýs n.L. 1:0. Mezi tím ale ještě zvládli jedno utkání 1. kola  MOL Cupu, když doma těsně podlehli favorizovanému FK Viagemu Ústí n.L. 3:2.

V dnešním 3. kole přivítali FK Hvězdu Cheb, která před týdnem vyhrála nad FK Ostrov 1:0. (7:50) Domácí zahrávali v úvodu několik standardních situací jako třeba roh Tomáš Sůra, po kterém Michal Obrtlík branku jen těsně přestřelil. (17:11) Snaha domácích pokračovala a 18. minutě se ke střele z velké dálky odhodlal Vojtěch Pokorný, ale hostující gólman si s tím snadno poradil. (21:38) Hosté odvážnější útok podnikli ve 22. minutě, byl z toho trestňák Martina Beneše, ale také pohodový zákrok Václava Čížka. (25:55) Stejnou výhodu dostal Vítězslav Janda o něco později, ale brankář Štětí svoji práci splnil opět na jedničku. (28:31) Velká radost vypukla na opačné straně hřiště ve 29. minutě. Předpisový roh zahrál Tomáš Sůra a hlava Vojtěcha Pokorného byla na správném místě. 1:0. (36:31) Ještě větší smutek zavládl na lavičce hostů ve 37. minutě a opět to bylo po rohu Tomáše Sůry, i když na 2:0 nezvýšil hráč Štětí, vlastence si vstřelil Ondřej Sedláček. (39:25) Ve 40. minutě hledal Petr Fischer před brankou Tomáše Beláka, ale k zakončení nedošlo. (43:36) Zdramatizovat zápas chtěli hosté  před odchodem do kabin, ale králem pokutového území byl dnes štětský brankář. (49:58) O osudu zápasu se rozhodovalo hned po změně stran. Jakub Kafka viděl z autu nabíhajícího Jiří Alberovského a ten už věděl co s míčem. Krásně 3:0. (51:21)Než se hosté z Chebu stačili vzpamatovat z inkasované branky, tak přišel další útok, Petr Fischer dobře věděl kam balón adresovat a Jiří Alberovský zvýšil hlavou na 4:0. (54:02) Hezkou podívanou byl i zákrok z Cítovské dílny domácího Václava Čížka v brance proti střele Vítězslava Jandy z volného přímého kopu. (59:30) Po hodině hry kopali roh hosté, ale hlavička Petra Znaka šla nad branku. (73:27) Že se dá horní tyč překopnout i ze 2 metrů převedl Jiří Neuman v 74. minutě. (75:58) V 76.  přišla na řadu penalta. Vítězslav Janda může být rád, že viděl po zákroku na Karla Jakše jen žlutou. (77:22) Desítku šel kopat Vojtěch Pokorný a neznám brankáře, který by bezchybné zakončení chytil 5:0 (79:37) Pak si hosté ještě kopli volný přímý kop, ale tak jako všechny předchozí skončil neúspěšně a domácí tak zvítězili 5:0.

Po 3. kolech zůstávají už jen 2 mužstva bez ztráty bodu. Na 1. místě s 9 body je nováček TJ SK Hřebeč. Na 2. místě se stejným počtem bodů je SK Štětí. Bez bodu na  15. resp. 16 místě je jsou K Brandýs n.L. a SK Český Brod.

Za týden 26. 8. 2023 hraje SK Štětí na hřišti TJ Sokol Nespeky. Výkop 15:00 odjezd ze hřiště 12:00. Domácí zápas je na programu v sobotu 2. 9. 2023. Do Štětí přijede FK Újezd Praha 4. Rozhodčí zahájí utkání v 10:15

Branky: Vojtěch Pokorný 2, Jiří Alberovský 1, Ondřej Sedláček 1 (vlastní)

Sestava: Václav Čížek – Jakub Kafka, Michal Obrtlík (56. Štěpán Bechyně), Matyáš Lána,