Litoměřice
DomůMěsta/obceŠtětíFOTBAL SK Štětí – SK STAP TRATEC Vilémov 1:1

FOTBAL SK Štětí – SK STAP TRATEC Vilémov 1:1

13. kolo Fortuna divize  29.  10. 2022

Mlha přivítala v důležitém utkání 13. kola Fortuna divize dospělých v sobotu 29. října domácí fotbalisty v červených dresech hrající SK Štětí, 10. mužstvo tabulky a jejich soupeře  nováčka SK STAP TRATEC Vilémov, kterému  s 10 body patřilo 15. místo (0:59) Ještě neuběhla ani minuta a diváci už věděli, že v brance hostů je muž na správném místě Martin Vaňák, který se střelou Rudolfa Slaničky z volného přímého kopu překvapit nenechal. (7:18) Trestňák zahrával v úvodu i Miloslav Kučera z Vilémova, ale ani domácí brankář Václav Čížek se zaskočit nenechal. (9:32) V 10. minutě udělal v hostující obraně průvan Jiří Vokoun, hledal Jakuba Janovského, který ale skončil na zemi a pokračovalo se dál, rozhodčí byl blízko. (9:45) O pár vteřin později po centru Pavla Faryho střílel v letu Rudolf Slanička, ale druhé branky v sezóně se nedočkal. (11:56) Na přelomu 12. minuty domácí obrana zazmatkovala a Marek Rybář pak už snadno dopravil balón do sítě na 1:0.  (21:31) Domácí se s tím smířit nechtěli, ale hlavičce Michala Obrtlíka po rohu přeci jenom kousek k vyrovnání chyběl. (23:40) Naopak ve 24. minutě mohl soupeř skórovat podruhé. Miloslav Kučera nabil Antonínu Zimovi, míč sice směřoval mezi 3 tyče, ale skvěle ho zastavil Václav Čížek v brance. (36:47) 1:1 se na tabuli rozsvítilo v 37. minutě. Po přihrávce od Tomáše Petra sběhl na značku pokutového kopu Jakub Janovský a bylo srovnáno. (42:22)Ještě před změnou stran mohl domácí poslat do vedení Jiří Vokoun, ale levačkou se mu to nepovedlo.  (51:26) Po změně stran v 52. minutě vyzkoušel pevnost místního břevna Marek Polák, i když fanoušci by si více přáli, kdyby raději otestoval  síť v brance. (70:48) Další příležitost měli domácí až v 71. minutě, ale do zakončení se tlačící Rudolf Slanička se k míči nedostal. (80:30)Pozorně bránící hosté se pokusili o rozhodující výlet na polovinu soupeř 9 minut před koncem, když zůstal za obrannou zapomenutý Marek Rybář, ale míč odpravil do bezpečí Ondřej Kalous. (91:43) Marná snaha domácích o vstřelení vítězné branky vrcholila ve 2. minutě nastavení volným přímým kopem, kdy Jiří Vokoun trefil jen prvního stojícího obránce. Že byli s bodem po remíze 1:1 více spokojeni hosté, se dozvíte v následujících rozhovorech.

Na čele tabulky se toho moc nezměnilo. 1. místo se 4 bodovým náskokem před 2. SK Újezdem Praha 4 stále drží FK Arsenal Česká Lípa. SK Štětí je již 3 kola na 10. místě, i když v posledních 2 zápasech získalo jen bod. Poslední s 9 body je TJ Sokol Libiš

Do konce podzimu zbývají 2 kola. Za týden v neděli 6. listopadu jede SK Štětí do Prahy , kde se ve 14:00 utká s Admirou Praha B. Odjezd 11:30. Rozlučka s podzimem je na programu na fotbalovém stadionu ve Štětí 12. listopadu. Domácí přivítají FK Olympii Březovou. Začátek 10:15

Branky: Jakub Janovský –  Pavel Fary (46. Ondřej Kalous), Michal Obrtlík, David Čada, Jiří

Vacek (46. Lukáš Janovský)-Jakub Janovský (59. Jiří Alberovský), Rudolf Slanička,

Vojtěch Pokorný (69. Vojtěch Pokorný), Marek Polák, Jiří Vokoun – Tomáš Petr (59.