Sobota, 14 března, 2026
9.9 C
Litoměřice

Přijďte zahájit „Hledání ztracené divočiny“ v roudnickém muzeu!

Roudnice nad Labem – V roudnickém Podřipském muzeu bude v sobotu 24. září v 10 hodin dopoledne zahájena nová výstava. Nese název „Hledání ztracené divočiny“ a je putovní. Jedná se o fotografickou výstavu přírodovědce Petra Pokorného – vědce oceněného na poli vědy například cenou Otty Wichterleho udělované Akademií věd ČR.

Petr Pokorný je autorem mnoha vědeckých prací, ale také popularizátor vědy a autor rozhlasových a televizních příspěvků a několika knih. V rámci přiblížení vědeckých poznatků veřejnosti pravidelně přispívá do českých časopisů Vesmír a Živa. Hlavní oblasti vědecké činnosti Petra Pokorného představují kvartérní vědy, paleoekologie, vegetační historie a ekologie, archeologie a krajinářství.

Dlouhodobě působí v Centru pro teoretická studia, společném pracovišti Univerzity Karlovy a Akademie věd ČR. Část roku pravidelně tráví na vědeckých expedicích, které probíhají většinou dynamicky a účastníci se pohybují z místa na místo, ale výjimkou nejsou ani případy, kdy je tým upoután na jedno místo řadu týdnů. Zmíněné situace, které mimo vědecké výstupy vedly ke vzniku souboru fotografií unikátně zachycujícího celky a detailní prvky dané lokality v mnoha koutech světa.

Jedná se mnohdy o stěží přístupné končiny Afriky, Skandinávie, USA, Grónska a další běžně nedostupná místa. Autor se zde věnuje také situaci v České republice, konkrétně proměnám krajiny severozápadních Čech. Na všech fotografiích je patrné, že autor považující se za amatérského fotografa plně vystihl u objektů pomíjivý okamžik právě dopadajícího světla.

Celek tak představuje dokument o náhodných setkáních s pozoruhodnými situacemi v rozličných typech přírody a zde žijícími živočichy.

Výstava „Hledání ztracené divočiny“ bude v Podřipském muzeu až do 21. ledna 2023.

- Naši partneři -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Naši partneři -

Nejsledovanější v týdnu

00:02:49

TEREZÍN: V Malé pevnosti začala výtvarná výstava Básník v ghettu

VIDEO: V Památníku Terezín začala první výstava letošního roku....
00:02:58

LITOMĚŘICE: Na Mezinárodním pivním festivalu uspěly i pivovary z Litoměřic

VIDEO: 169 pivovarů, z toho dvanáct zahraničních, a více...

Velikonoční jarmark na Hradě bude mít pro každého něco

Litoměřice – Už tuto sobotu 14. března se na...
00:02:21

ROUDNICE N. L.: V Íčku opět vystavuje Ateliér Výtvarka

VIDEO: V Informačním a dopravním centru Podřipska začala nová...

Další kulturní zprávy

00:03:25

LIBOCHOVICE: Ples města letos s kapelou Roura a brazilskými rytmy

VIDEO: Kulturní středisko U Tří lip v Libochovicích má...
00:01:25

LITOMĚŘICE: Jarní Tržnice Zahrady Čech se kvapem blíží

VIDEO: Sadbu, květiny, i ovocné stromky, ale také nářadí,...

Kam o víkendu na Litoměřicku

Litoměřicko – Víkend je tu a spolu s ním zase...
00:02:58

LITOMĚŘICE: Na Mezinárodním pivním festivalu uspěly i pivovary z Litoměřic

VIDEO: 169 pivovarů, z toho dvanáct zahraničních, a více...

Divadelní benefice pro Naději pomůže obětem domácího násilí

Litoměřice - Litoměřický divadelní soubor Li-Di připravil benefiční představení...
00:02:34

LOVOSICE: LOVO Galerie vystavuje práce mladých oděvních designérů

VIDEO: V LOVO Galerii v Lovosicích začala 5. března...

Oblíbené kategorie