Sobota, 27 dubna, 2024
20.1 C
DomůSportHázenáLovci se loučí se starým rokem porážkou o deset branek v Plzni

Lovci se loučí se starým rokem porážkou o deset branek v Plzni

Plzeň – V minulém kole urvali lovosičtí házenkáři těsnou výhru na palubovce Cementu Hranice, kde to po prvním poločase vypadalo na jejich zcela jasné vítězství. Nakonec jim zajistil dva body gólman Michal Galia, který dvě vteřiny před koncem zlikvidoval sedmimetrový hod.

První poločas vychází jednoznačně lépe Západočechům, kteří si během něho vytvářejí slibný devítigólový náskok. Po přestávce se hosté pokoušejí s výsledkem něco udělat, ale vůbec se jim to nedaří. Žádné drama se tedy nekoná a Severočeši se musí v posledním soutěžním zápase v tomto kalendářním roce smířit s porážkou o deset branek. Lovci se po tomto kole propadají v neúplné tabulce na čtvrtou příčku.

Ve druhé minutě přehazuje Nejdl Hrdličku a otevírá tak gólový účet tohoto duelu. Ve čtvrté minutě likviduje Hrdlička Vinkelhöferovu střelu ze sedmimetrového hodu. V osmé minutě překlápí vedení na lovosickou stranu Jonáš, 1:2. S bleskovou odpovědí přispěchal Režnický, 2:2. O chvíli později pálí z levé spojky k tyči Trkovský, 2:3. Ve 12. minutě uklízí míč odražený od tyčky do sítě Režnický, 5:3. Ve 13. minutě se ujímá Kupův pokus ze střední spojky, 5:4. V téže minutě se prosazuje ze spojky Nejdl, 6:4. V 15. minutě prostřeluje Šmída Kovář, 6:5. Ve 20. minutě pálí z pravé spojky nekompromisně Říha a zvyšuje na 10:5. V téže minutě zakončuje rychlý protiútok Holubec, 10:6. Ve 23. minutě se protahuje hostující obranou snadno Říha, 12:6. Ve 25: minutě proměňuje Kupa sedmimetrový hod, 12:7. Šestadvacet vteřin před přestávkou upravuje Linhart střelou do odkryté branky poločasový výsledek na 16:7.

Ve 31. minutě vyskakuje na devíti metrech na levé spojce Nejdl, 17:7. Ve 32. minutě likviduje Šmíd Kupův pokus ze sedmimetrového hodu. Ve 34. minutě přehazuje Hrdličku z levého křídla Šafránek, 18:7. Ve 35. minutě ho napodobuje na druhé straně Motl, 18:8. Ve 36. minutě se ujímá Nejdlova bomba, 19:8. Ve 38. minutě míří Trkovský z levé spojky přesně nad Šmídovu nohu, 19:10. Ve 41. minutě zvyšuje Nejdl na 21:10. Ve 42. minutě zakončuje rychlý protiútok Malý, 21:11. V téže minutě kontruje z levého křídla Šafránek, 22:11. Ve 43. minutě míří přesně Jonáš, 22:12. Ve 45. minutě míří Chmelík z pravého křídla ke vzdálenější tyči, 24:12. Ve 46. minutě selhal ze sedmimetrového hodu Stehlík. Ve 47. minutě prostřeluje Šmída ze střední spojky Zourek, 24:13. V téže minutě se prosazuje z pozice centra střelou k pravé tyči Režnický, 25:13. Ve 48. minutě se trefuje z pravého křídla Bogdanić, 25:14. V 50. minutě střílí Říha z hranice brankoviště k tyči, 28:14. V 52. minutě pálí ze středu pod břevno Jahn, 28:17. V 53. minutě nepohrdl dostatkem prostoru Šindelář, 29:17. V 56. minutě proměňuje Kovář sedmimetrový hod, 29:20. V 57. minutě se připomíná Říha, 30:20. V 58. minutě míří Kupa z pravé strany k bližší tyči, 30:21. Jedenatřicet vteřin před závěrečným hvizdem upravuje Kaplan z pravé spojky výsledek na konečných 31:21.

Talent tým Plzeňského kraje – HK FCC Město Lovosice   31:21 (16:7)

Talent tým Plzeňského kraje: Herajt, K. Šmíd – Douda, Kaplan 1, T. Nejdl 6, Linhart 1, Šafránek 4, M. Škvařil 3, Korbel 1, Vinkelhöfer 1, M. Tonar, Stehlík 1, Říha 6, Chmelík 1, Šindelář 1, Režnický 5.  Trenér: Petr Štochl.
HK FCC Město Lovosice: J. Hrdlička, Günl – Holubec 1, Kupa 3/1, J. Motl 3/1, Bouček 1, V. Kovář 2/1, Trkovský 3, D. Zourek 1, Jonáš 2, Stach 1, Heřmanovský 1, P. Jahn, Kylíšek 1, Malý 1, Bogdanić 1.  Trenéři: Roman Jelínek, Martin Hrib.

Rozhodčí: Marek Bareš, Jakub Uhlíř. Sedmimetrové hody: 2/0 – 4/3. Vyloučení: 3 – 3. Diváci: 550.

Autor: Václav Beneš

Kontakt na autora: vaclavbenes1@seznam.cz