Neděle, 28 dubna, 2024
17.9 C
DomůSportHázenáLovci doma sestřelili Mamuty z Maloměřic

Lovci doma sestřelili Mamuty z Maloměřic

Lovosice – O uplynulém víkendu se měli lovosičtí házenkáři představit ve Frýdku-Místku, ale řádící pandemie jim start neumožnila. Tentokrát přivítali v hale Chemik, v posledním domácím soutěžním zápase v tomto roce, tým SHC Maloměřice Brno.

Domácí, kteří vstupovali do zápasu v roli jasného favorita, se snažili svého soupeře během prvního poločasu setřást, což se jim nepodařilo. Zvrat nastává až po přestávce, kdy se daří Severočechům postupně budovat rozhodující náskok. Na konci se radují z celkem jednoznačné výhry o devět branek. Lovci se i po tomto kole stále drží v neúplné tabulce na velmi pěkné třetí příčce.

Ve druhé minutě otevírá gólový účet tohoto duelu proměněným sedmimetrovým hodem Kupa, jenž střílí mezi Koňaříkovy nohy. V páté minutě překlápí vedení na maloměřickou stranu svou druhou brankou v řadě Hlipala, 1:2. V sedmé minutě míří Trkovský z levé strany ke vzdálenější tyči, 4:2. V téže minutě je i do třetice úspěšný Hlipala, 4:3. Ve 12. minutě zužitkoval Petrychenko Trkovského nabídku, 6:3. Ve 13. minutě se prosazuje z levého křídla Drásal, 6:4. V 15. minutě zvyšuje Trkovský na 8:4. V 16. minutě kontruje Hastík, 8:5. V 16. minutě zakončuje rychlý protiútok Kovář, 9:5. Ve 22. minutě dorovnává Dostalík na 9:9. Trenér Roman Jelínek reaguje na vzniklou situaci oddechovým časem. Ve 23. minutě míří z levého křídla přesně Kovář, 10:9. Ve 26. minutě pálí nekompromisně Hlipala, 10:10. Ve 27. minutě se trefuje z pravé strany Jonáš, 11:10. V téže minutě míří z postu pivota milimetrově přesně Dostalík, 11:11. Ve 29. minutě se prosazuje z pravé strany přes dvojici protihráčů Jonáš, 13:11. V téže minutě upravuje Hlipala z levé strany z hranice brankoviště poločasový výsledek na 13:12.

Ve 32. minutě neuhlídal Dostalík Petrychenka, 14:12. Ve 34. minutě si připisuje Kovář dvě branky z totožného místa na levé straně, 16:12. Ve 36. minutě neustrážil Bouček na levém křídle Drásala, 16:13. Ve 41. minutě střílí z výskoku na devíti metrech Trkovský, 19:13. Ve 43. minutě prostřeluje Zourka s Hrdličkou poměrně snadno Hlipala, 19:14. Ve 45. minutě je na konci další akce Heřmanovský, 21:14. Ve 46. minutě se nemýlí Koubek, 21:15. Ve 49. minutě zvyšuje Jonáš na 24:15 a do lovosické branky se po mnoha letech staví Michal Galia. V 50. minutě prostřeluje Galiu Vítek, 24:16. V 52. minutě si naskakuje nad obranu Trkovský, 26:16. V 54. minutě pálí z devíti metrů Kučera, 26:18. V 55. minutě zakončuje pohlednou lovosickou akci Kupa, 27:18. S bleskovou odpovědí přispěchal Jung, 27:19. V 56. minutě míří Kovář z levého křídla k bližší tyči, 28:19. V téže minutě zužitkoval povedenou přihrávku z hranice brankoviště Dostalík, 28:20. V 58. minutě se zbavuje Kupa dvou protihráčů a střílí o zem téměř do středu branky, 30:20. V 59. minutě pálí zpoza Stacha Hastík, 30:21. V 60. minutě se odráží Jonášova střela od břevna za brankovou čáru, 31:21. Sedm vteřin před závěrečným hvizdem se trefuje technicky Dostalík, jenž upravuje výsledek na konečných 31:22.

HK FCC Město Lovosice – SHC Maloměřice Brno   31:22 (13:12)  HK FCC Město Lovosice: J. Hrdlička, M. Galia, Günl – Holubec, Kupa 8/3, Chotěborský, Bouček, Petrychenko 2, V. Kovář 8, Trkovský 6, Vojíř 1/1, D. Zourek, Jonáš 5, Stach, Heřmanovský 1, Kylíšek 3.  Trenéři: Roman Jelínek, Martin Hrib.

SHC Maloměřice Brno: Koňařík, Mazač – Hlipala 7, Hotárek, M. Jirák, Jung 1, T. Musil 1, Koubek 2, Kolář, L. Vítek, Kučera 2/1, Drásal 2, Hastík 3, Dostalík 4, F. Zeman.  Trenéři: David Novotný, Jiří Řezník.

Rozhodčí: Lukáš Moravec, Martin Tůma. Sedmimetrové hody: 4/4 – 1/1. Vyloučení: 4 – 2.

Autor: Václav Beneš

Kontakt na autora: vaclavbenes1@seznam.cz

Více informací a sportovních článků najdete ZDE.