Neděle, 28 dubna, 2024
8.8 C
Litoměřice
DomůSportHázenáLovci přehráli v hale Chemik Kopřivnici a zajistili si postup do semifinále...

Lovci přehráli v hale Chemik Kopřivnici a zajistili si postup do semifinále Českého poháru

Lovosice – V osmifinále Českého poháru zvítězili lovosičtí házenkáři na palubovce prvoligového Klubu házené Vsetín a zajistili si postup do další fáze této soutěže. Ve čtvrtfinále přivítali v úterý 16. listopadu 2021 v hale Chemik extraligovou Kopřivnici a čekal je tedy opravdu o poznání těžší soupeř, který určitě nepřijížděl na sever Čech v poraženecké náladě.

První poločas přináší vyrovnanou bitvu a na přestávku se odchází za nerozhodného stavu. Ve druhé půli se domácí přece jen začínají svému soupeři vzdalovat a na konci se mohou Lovci radovat nejen ze zcela zasloužené výhry o pět branek, ale i z postupu do čtvrtfinále domácího poháru, kde už opravdu nebude na výběr slabý soupeř.

Ve třetí minutě rozehrává Günl po úspěšném zákroku rychle na levou stranu na zcela volného Kováře, který si sbíhá na střed odkud z hranice brankoviště otevírá gólový účet tohoto duelu. V páté minutě obstřeluje Petřík technicky Günla a zvyšuje na 1:3. V šesté minutě dorovnává Kovář z levého křídla střelou ke vzdálenější tyči na 3:3. V téže minutě Hardt pálí přes obrabu nechytatelně Hardt, 3:4. V deváté minutě se bleskově protahuje středem mezi obránci Bouček, 5:4. V desáté minutě míří Čadra z devíti metrů do levé šibenice, 5:5. V 11. minutě trefuje Jonáš z výskoku na devíti metrech levou šibenici, 6:5. Ve 12. minutě nastřeluje Čadra ze sedmimetrového hodu pouze pravou tyčku. Ve 13. minutě se obtáčí pivot Brito Benítez na hranici brankoviště kolem Holubce a v pádu vyhání pavouky z levé šibenice, 6:6. Ve 14 minutě pálí z levé strany do brankoviště naskakující Trkovský přesně do vzdálenější šibenice, 7:6. V 15. minutě sbírá na hranici brankoviště zablokovaný Čadrův pokus Brito Benítez a obstřeluje Günla, 7:7. V 16. minutě vystihuje Heřmanovský Žingorovu přihrávku na Hardta a trestá tuto hrubku, 8:7. V 18. minutě je Zourkovi odpískáno bránění v brankovišti a nařízený sedmimetrový hod proměňuje Střelec, 8:8. V téže minutě je po faulu na Kováře nařízen sedmimetrový hod i na opačné straně a úspěšný je i jeho exekutor Kupa, 9:8. V 19. minutě fauluje Kovář do brankoviště naskakujícího Čadru a Střelec zužitkoval i další sedmimetrový hod, 9:9. Ve 21. minutě se na levé straně protahuje až na hranici brankoviště Trkovský, 10:9. Ve 26. minutě prostřeluje Günla Bukovský, 10:11.Ve 30. minutě je nedovoleně zastaven Kupa, který proměňuje druhý sedmimetrový hod v řadě, 12:11  Tři vteřiny před přestávkou pálí přes obránce do levé šibenice Bukovský a upravuje poločasový výsledek na 12:12.

Ve 32. minutě pálí Adamovič z výskoku na devíti metrech přesně, 12:13. V téže minutě naskakuje na devíti metrech Jonáš a míří do levého horního růžku, 13:13. Ve 34. minutě naskakuje na devíti metrech Adamovič, 13:14. Ve 37. minutě střílí Trkovský v pádu z levé strany ke vzdálenější tyči, 15:14. V téže minutě se protahuje na hranici brankoviště Bukovský, jehož technický pokus se odráží od pravé tyčky za brankovou čáru 15:15. Ve 38. minutě míří Trkovský z kroku na devíti metrech mezi Žingorovy nohy, 16:15. Ve 39. minutě se obtáčí Brito Benítez na hranici brankoviště kolem Stacha a Hrdlička je bez šance, 16:16. Ve 42. minutě zakončuje rychlý protiútok na hranici brankoviště zcela volný Stach, 19:16. Ve 44. minutě snižuje  Stachem faulovaný Bukovský na 19:17. Ve 48. minutě vysílá Hrdlička do samostatného úniku Chotěborského a ten se nemýlí, 22:17. V 51. minutě obstřeluje Hrdličku z pravého křídla ke vzdálenější tyči Hanus, 22:19. V 52. minutě míří Kupa v oslabení z levé strany ke vzdálenější tyči, 23:19. V téže minutě proskakuje na levé straně brankoviště Gřes, 23:20. V 53. minutě přetlačuje Kupa na devíti metrech Petříka, 24:20. V 54. minutě napřahuje na levé straně Gřes, jehož rána z devíti metrů zaplouvá k bližší tyči, 24:21. V 54. minutě je potřetí v utkání vyloučen Petřík, který míří po obdržené červené kartě předčasně do sprch. V 56. minutě posílá Hrdlička míč přes celé hřiště do prázdné branky, 26:21. V téže minutě se prosazuje v pádu Polcar, 26:22. V 58. minutě se na středu brankoviště obtáčí Holubec kolem Zimy, 28:22. V téže minutě obdržel červenou kartu po faulu na zakončujícího Střelce Heřmanovský a nařízený sedmimetrový hod proměňuje střelou mezi Hrdličkovy nohy Čadra, 28:23. V 59. minutě pálí na pravé straně z výskoku na devíti metrech přesně do bližší šibenice Jonáš, 29:23. V téže minutě se trefuje přesně na hranici brankoviště k brance zády otočený Brito Benítez, 29:24. S bleskovou odpovědí přispěchal z hranice brankoviště zakončující zcela osamocený Chotěborský, 30:24. V 60. minutě přehazuje Hrdličku z levého křídla zcela volný Střelec, 30:25. V téže minutě prostřeluje Podolského z pravé strany Kupa, 31:25. Dvanáct vteřin přehazuje Hrdličku znovu z levého křídla Střelec, který uzavírá výsledek tohoto duelu na konečných 31:26

HK FCC Město Lovosice – KH ISMM Kopřivnice   31:26 (12:12)

HK FCC Město Lovosice: J. Hrdlička 1, Günl – Holubec 2, Kupa 8/5, Chotěborský 3, J. Motl, Bouček 1, V. Kovář 2, Trkovský 6, D. Zourek, Jonáš 5, Stach 1, Heřmanovský 2, Kylíšek, Malý, Bogdanić.  Trenéři: Roman Jelínek, Martin Hrib.

KH ISMM Kopřivnice: Žingor,PodolskýChalupa – Střelec 4/2, Ježek, Zima 1, J. Gřes 2, Čadra 3/1, Petřík 1, Polcar 1, Hardt 1, Adamovič 2, Brito Benítez 4, Musálek, Hanus 2, Bukovský 5.  Trenéři: Aleš Chrastina, Jiří Gřes ml..

Rozhodčí: Petr Halada, Jan Kosmák. Sedmimetrové hody: 5/5 – 4/3. Vyloučení: 8 – 6. ČK: 58. Heřmanovský – 54. Petřík.

Autor: Václav Beneš

Kontakt na autora: vaclavbenes1@seznam.cz

Další sportovní články a informace najdete ZDE.