Sobota, 20 dubna, 2024
3.4 C
DomůSportHázenáLovci si v domácím souboji s Ronalem Jičín zastříleli

Lovci si v domácím souboji s Ronalem Jičín zastříleli

Lovosice – V minulém kole prohráli lovosičtí házenkáři nepovedený duel v Brně. Tentokrát přivítali v hale Chemik Ronal Jičín a do zápasu vstupovali v roli papírového favorita.

První poločas přinesl poměrně vyrovnanou bitvu, ale na jeho konci si domácí vytvářejí nadějný dvougólový náskok. Po přestávce se snaží hosté s nepříznivým vývojem něco udělat, ale další drobné střelecké výpadky ve druhé části je definitivně zbavují jakýchkoliv myšlenek na dobrý výsledek, případně na body. Severočeši zvládli tento souboj bravurně a na konci se radují z výhry o šest branek. Lovci se i po tomto kole drží v tabulce na pěkné třetí příčce.

Ve třetí minutě otevírá gólový účet tohoto duelu z levého křídla Kovář. S bleskovou odpovědí přispěchal rychlý protiútok zakončující Doškář. 1:1. Ve čtvrté střílí Bouček z kroku, 2:1. V páté minutě nachází svůj cíl Kastnerova dorážka, 2:2. V téže minutě se prosazuje z postu pivota Zourek, 3:2. V šesté minutě zakončuje parádní jičínskou akci A. Dolejší, 3:3. V sedmé minutě zakončuje rychlý protiútok z hranice brankoviště Kylíšek, 4:3. V osmé minutě využívá přesilovou hru Kastner, 4:4. V téže minutě se nemýlí z pravé spojky Jonáš, před nímž se otevřela obrana, 5:4. V deváté minutě kontruje A. Dolejší, 5:5. V téže minutě ustál Bouček na brankovišti souboj s třemi protihráči a navíc dokázal přesně zakončit, 6:5. Ve 14. minutě nestačil Hrdlička zareagovat na Kastnerovu bombu z dobrých jedenácti metrů, 6:7. V téže minutě si zabíhá Kovář na post falešného pivota a odtud nedává Machalickému šanci, 7:7. V 18. minutě trestá zbytečnou ztrátu míče Matouš a hosté jdou poprvé v zápase do vedení o dvě branky, 7:9. Ve 20. minutě oplácí stejnou mincí Malý, 9:9. V téže minutě se prezentuje parádním podstřelem Šulc, 9:10. Ve 21. minutě posílá míč do sítě Kupa, 10:10. V téže minutě je na konci dlouhé série přihrávek Doškář, 10:11. Ve 22. minutě se přes dvojici bránících soupeřů procpal do zakončení Kupa, 11:11. V téže minutě míří přesně Frýba, 11:12. Ve 26. minutě zvyšuje Trkovský na 14:12. Ve 27. minutě proměňuje A. Dolejší sedmimetrový hod , 14:13. Ve 29. minutě pálí nekompromisně v plném běhu Motl, 16:13. V téže minutě snižuje v oslabení Pekař na 16:14. Ve 30. minutě se zapisuje mezi úspěšné střelce Holubec, 17:14. Dvaadvacet vteřin před odchodem na přestávku upravuje Hlava poločasový výsledek na 17:15.

Ve 31. minutě si sráží otáčející se Hrdlička´do sítě Hlavův pokus, 17:16. Ve 33. minutě zaplouvá pod břevno Jonášova bomba zakončující rychlý protiútok, 19:16. Ve 34. minutě v téže minutě odpovídá A. Dolejší, 19:17. Ve 35. minutě dělá svým příznivcům radost Motl, který přidává další branku, 20:17. V téže minutě míří přesně k tyči Matouš, 20:18. Ve 37. minutě zakončuje rychlý protiútok Jonáš, 21:18. Ve 39. minutě se nemýlí Hlava, 21:19. Ve 40. minutě vysílá Hrdlička do samostatného úniku Malého a ten střílí přesně, 23:19. V téže minutě neuhlídal Bouček Pekaře, 23:20. Ve 41. minutě se prosazuje v oslabení z levé spojky Trkovský, 24:20. Ve 42. minutě se protahuje lovosickou obranou A. Dolejší, 24:21. Ve 46. minutě zvyšuje Trkovský ze střední spojky na hodně slibných 27:21. Ve 47. minutě míří do horní části branky J. Dolejší, 27:22. Ve 47. minutě posílá míč přes celé hřiště do prázdné branky Hrdlička, 29:22. V 50. minutě se trefuje dvakrát po sobě J. Dolejší, 29:25. V 54. minutě navyšuje náskok Severočechů z rychlého protiútoku třetí brankou v řadě Trkovský, 32:25. V 57. minutě namazal Zourek Hlavovi a ten nedává Günlovi sebemenší šanci na úspěšný zákrok, 32:27. V 59. minutě napřahuje Kupa. jehož rána se zastavuje až v síti, 33:27. V 60. minutě zužitkoval sedmimetrový hod J. Dolejší, 33:28. Pětadvacet vteřin před závěrečným hvizdem proměňuje sedmimetrový hod střelou do pravé šibenice Chotěborský a upravuje výsledek tohoto duelu na konečných 34:28.    .

HK FCC Město Lovosice – HBC Ronal Jičín   34:28 (17:15)

HK FCC Město Lovosice: J. Hrdlička 1, Günl – Holubec 1, Kupa 4, Chotěborský 2/1, J. Motl 3, Bouček 3, Petrychenko, V. Kovář 2, Trkovský 8/1, Zourek 1, Jonáš 4, Stach, Heřmanovský, Kylíšek 2, Malý 3.  Trenéři: Roman Jelínek, Martin Hrib.

HBC Ronal Jičín: Veverka, Machalický – J. Dolejší 6/3, Naimann, Hlava 5, Frýba 1, Matula, O. Šulc 1, Pekař 2, Doškář 2, Matouš 3, A. Dolejší 5, Thorovský, Kastner 3.  Trenéři: Petr Mašát, Aleš Babák.

Rozhodčí: Radoslav Kavulič, Dalibor Pavlát. Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/3. Vyloučení: 4 – 3. Diváci: 557.

Autor: Václav Beneš

Kontakt na autora: vaclavbenes1@seznam.cz

Více informací a sportovních článků najdete ZDE.