Pondělí, 29 dubna, 2024
16.3 C
DomůSportHázenáLovci si díky střeleckému kolapsu ve druhém poločase vezou z Plzně debakl

Lovci si díky střeleckému kolapsu ve druhém poločase vezou z Plzně debakl

Plzeň – V minulém kole vyhráli lovosičtí házenkáři ve Frýdku-Místku, kterému oplatili porážku z vlastní palubovky. Tentokrát vyrazili k poslednímu soutěžnímu zápasu tohoto kalendářního roku na západ Čech, kde je přivítal po odvetě prahnoucí Talent tým Plzeňského kraje.

V prvním poločase byla k vidění vyrovnaná bitva na jejímž konci si domácí odnášejí na přestávku jednobrankový náskok. Ve druhé půli hosté střelecky vybouchli, když zaznamenali pouhých sedm gólů, a Západočeši se jim začali vzdalovat. Lovci, kteří se po porážce o jedenáct branek propadají v neúplné tabulce na sedmou příčku mají oproti většině soupeřů dva odložené duely k dobru.

Ve druhé minutě otevírá gólový účet tohoto duelu Stehlík. Ve třetí minutě se vřítil do rozhozené plzeňské obrany Trkovský, jenž posílá Lovce poprvé v zápase do vedení, 1:2. Ve čtvrté minutě uvolňuje Škvařil Vinkelhöfera a ten se nemýlí, 2:2. Ihned po rozehrávce vrací vedení na lovosickou stranu Jonsson, 2:3. V šesté minutě zvyšuje Kupa ze spojky na 2:4. V osmé minutě se zavěšuje do vzduchu Škvařil a Hrdlička je bez šance, 3:4. V téže minutě se Jonsson zbavuje svého strážce a z kroku se mu daří uklidit míč přesně k tyči, 3:5. V deváté minutě trestá zbytečnou chybu Severočechů ze samostatného úniku Vinkelhöfer, 4:5. V desáté minutě prochází Jonssonova střela z pravé spojky mezi Šmídovýma nohama za brankovou čáru, 4:6. V téže minutě se odráží Škvařilův pokus od tyče do sítě, 5:6. Ve 12. minutě nabíjí Trkovský na levé křídlo Motlovi a ten se zapisuje mezi úspěšné střelce, 5:7. Ve 13. minutě si nabíhá na pravou spojku Škvařil, jehož bomba se zastavuje až v síti. V téže minutě zužitkoval Motl přesný Jonssonův pas, když Šmída překonává technickou střelou, 6:8. Ve 14. minutě proskakuje lovosickou obranou Tonar, 7:8. V téže minutě pálí v oslabení z devíti metrů do Šmídova protipohybu Jonsson, 7:9. V 17. minutě dorovnává Škvařil na 9:9. V 18. minutě si sice Šmíd na Jonssonovu bombu z pravé spojky sáhl, ale v cestě do sítě mu zabránit nedokázal, 9:10. V 19. minutě se po Tonarově pasu prosazuje z levého křídla Šafránek, 10:10. V téže minutě nachází Kupa z levé spojky mezeru mezi Šmídovýma nohama, 10:11. Stehlík bleskově uvolňuje Režnického a ten zakončuje z pivota, 11:11. Ve 20. minutě proskakuje plzeňskou obranou, 11:12. Ve 21. minutě nahazuje Škvařil míč na levé křídlo, odkud zakončuje k bližší tyči Šafránek, 12:12. V téže minutě slaví úspěch obranou proskakující Trkovský, 12:13. Ve 23. minutě se ujímá Bogdanićův pokus z pravého křídla, 13:13. Ve 24. minutě se daří Motlovi z levého křídla přehodit Šmída, 13:14. Ve 27. minutě proměňuje sedmimetrový hod Tonar a domácí si po dlouhé odmlce berou vedení zpět, 15:14. Ve 28. minutě proskakuje plzeňskou obranou Trkovský, jenž vrací vedení na lovosickou stranu, 15:16. Deset vteřin před přestávkou míří Tonar přesně mezi Hrdličkovy nohy a upravuje poločasový výsledek na 17:16.

Ve 32. minutě dorovnává Trkovský střelou zpoza obránce na 17:17. Ve 34. minutě zaznamenává druhou branku v řadě Šindelář, 20:17. Ve 37. minutě se trefuje osamocený Jonáš z pravé strany přesně pod břevno, 20:18. Ve 38. minutě končí v síti Tonarova rána o zem ze sedmimetrového hodu, 21:18. Ve 39. minutě se poprvé ve druhém poločase trefuje Jonsson, 21:19. Ve 41. minutě zakončuje rychlý protiútok Chmelík, 23:19. V téže minutě se připomíná z levého křídla Motl, 23:20. Ve 42. minutě se prosazuje v pádu faulovaný Tonar, 24:20. Ve 43. minutě snižuje Jahn na 24:21. Ve 45. minutě pálí Chmelík z pravého křídla pod Hrdličkovy nohy, 26:21. Ve 47. minutě vyfasoval Stehlík dvě minuty a červenou kartu za ostrý zákrok na Kylíška. Ve 48. minutě zakončuje v oslabení rychlý protiútok Režnický, 28:21. Ve 49. minutě nachází Jahn na levém křídle Motla a ten pálí o zem k bližší tyči, 28:22. V 51. minutě zaplouvá ke vzdálenější tyči Bogdanićova bomba z pravé spojky, 30:22. V 53. minutě míří ze spojky přesně Jonsson, 30:23. V 57. minutě zvyšuje Šafránek z levého křídla na 33:23. V 58. minutě proměňuje první lovosický sedmimetrový hod Jonsson, 33:24. V 60. minutě vysouvá gólman Herajt dlouhým pasem Šafránka a ten uzavírá výsledek tohoto duelu na konečných 35:24.

Talent tým Plzeňského kraje – HK FCC Město Lovosice   35:24 (17:16)Talent tým Plzeňského kraje: Herajt, K. Šmíd – Douda, T. Nejdl, Linhart, Šafránek 6, Škvařil 8, Bogdanić 4, Vinkelhöfer 4, M. Tonar 6/2, Stehlík 1, Kaplan, Říha, Chmelík 2, Šindelář 2, Režnický 2.  Trenér: Petr Štochl.
HK FCC Město Lovosice: J. Hrdlička, Günl – Holubec, Kupa 3, J. Motl 5, Bouček, Macháček, V. Kovář, Trkovský 4, M. Jonsson 10/1, Zourek, Jonáš 1, Stach, Heřmanovský, P. Jahn 1, Kylíšek.  Trenéři: Roman Jelínek, Jan Landa.

Rozhodčí: Václav Horáček, Jiří Novotný. Sedmimetrové hody: 3/2 – 1/1. Vyloučení: 4 – 4. ČK: 47. Stehlík. Diváci: 0.

Autor: Václav Beneš

Kontakt na autora: vaclavbenes1@seznam.cz

Více sportovních článků a informací najdete ZDE.