Neděle, 28 dubna, 2024
13.3 C
DomůSportHokejStadion svedl ve Vsetíně zajímavou bitvu plnou zvratů, ale na body nedosáhl

Stadion svedl ve Vsetíně zajímavou bitvu plnou zvratů, ale na body nedosáhl

Vsetín – Po dlouhé vynucené přestávce zapříčiněné pandemií coronaviru se začínají roztáčet kola Chance ligy. V předehrávce čtyřiadvacátého kola se litoměřičtí hokejisté představili ve Vsetíně, kde se body dolují jen těžko, což se potvrdilo i tentokrát.

V polovině první třetiny se domácí ujímají vedení, ale Severočeši brzy srovnávají krok. Další minuty patří znovu Valachům, kteří si na začátku druhé části vytvářejí třígólový náskok. Hosté se nevzdávají a necelých pět minut před koncem se jim daří vyrovnat. Když už se soupeři pomalu připravují na prodloužení, přichází s definitivním rozuzlením Sebastian Gorčík, jehož střela rozhoduje o tom, že všechny tři body zůstávají ve Vsetíně. Stadion se po tomto zápase propadá v neúplné tabulce na třináctou příčku.

V první minutě mají kotouč v držení hosté, ale vsetínské obrana je do vlastního obranného pásma nepouští. Ve druhé minutě se již musí mít gólman Gába na pozoru, protože Severočeši se usazují v útočném pásmu. O chvíli později odpalují Valaši kotouč až na zakázané uvolnění. V téže minutě tečuje na brankovišti Jánský Jebavého nahození do ochranné sítě. Následuje akce domácích, která končí Štachovou nepřesnou rozehrávkou a odpískaným zakázaným uvolněním. Ve třetí minutě prověřuje Gábovu pozornost z prostoru mezi kruhy Toman a poté pálí od modré čáry Jebavý. O chvíli později krotí Gába i Miškářův pokus. Ve čtvrté minutě nabíjí M. Beran Novákovi, jehož ránu nachází Gába ve výstroji. Po následném vhazování je Kofferova střela sražena nad branku. V téže minutě míří mimo tři tyče Klímek. O chvíli později vyráží Král Kucharczykovu ránu z pravého kruhu. V páté minutě vyfasoval Válek menší trest za vysokou hůl. V šesté minutě vyráží Král bombu Smetany, ke Gajarskému, jenž si hostujícího gólmana obhazuje, ale poté netrefuje odkrytou část branky. O chvíli později se hosté osvobozují. V šesté minutě nabíjí Bartko zpoza branky Klozovi, jehož pokus bez přípravy vyráží pozorný Král. V sedmé minutě se Severočeši znovu osvobozují. V téže minutě zaútočili litoměřičtí v oslabení, ale Jíchovu přihrávku nezužitkoval Jánský, jehož ránu Gába vyráží. V osmé minutě nahazuje Výtisk kotouč před Gábu, kde se bude vhazovat. O chvíli později se hosté provinili zakázaným uvolněním. V deváté minutě je za hákování potrestán Lang. V desáté minutě prochází Gajarský přes litoměřickou obranu, ale k důraznému zakončení se nedostal. V téže minutě odpalují hosté kotouč do bezpečí. V čase 10:40 nabíjí Vlach z pravého kruhu k modré čáře Štachovi, jehož ránu usměrňuje za Králova záda před brankou operující Bartko. Ve 12. minutě je za sekání vyloučen Hryciow. V téže minutě je sražena do ochranné sítě Holého bomba bez přípravy od modré čáry. Ve 13. minutě přeskakuje kotouč Holého hokejku a hosté musí vyklidit útočné pásmo. O chvíli později nachází Gába v lapačce Miškářovu nebezpečnou ránu z pravého kruhu. Ve 14. minutě objíždí Koffer branku a přihrává Novákovi, jehož střela končí na připravených Gábových betonech. V čase 13:35 přihrává Jindra ve vlastním obranném pásmu od levého mantinelu na opačnou stranu rozjetému Krutilovi, jehož nenápadná střela z vrcholu pravého kruhu propadává mezi Gábovými betony za brankovou čáru. V 15. minutě si Babka nepovšiml zcela volného Kucharczyka, kterému neadresoval nabídku, ale vsetínští pokračují v útoku. V 17. minutě krotí Král Gorčíkovu bombu z pravého kruhu. V téže minutě vysílá Marcel ze středního pásma do zakončení rozjetého Langa, jehož ránu mířící do pravé šibenice vyklepává Gába z lapačky. V téže minutě vyfasoval Štach menší trest za držení hole. V 18. minutě se domácí osvobozují. V 19. minutě se daří vyhodit kotouč Smetanovi. V téže minutě napřahuje na modré čáře Výtisk, jenž pouze vyprášil Gábovy betony. Na začátku 20. minuty bude za držení pykat Jindra. V čase 19:56 nabíjí Pechanec na levou stranu Gorčíkovi, jehož rána z kruhu přeskakuje Krále a se štěstím poskakuje až za brankovou čáru. První třetina končí a mužstva odcházejí do kabin za stavu 2:1.

Ve 21. minutě projíždí do útočného pásma Gorčík, jehož rána je sražena mimo ledovou plochu. V čase 21:40 přenevhává v útočném pásmu Vlach kotouč Klozovi, jemuž se daří obejít Pytlíka a z prostoru mezi kruhy, zpoza klečícího Krutila, posílá puk pod břevno. V čase 22:02 nachází Babka od zadního mantinelu v pravém kruhu Štacha, jehož nepovedený pokus se dostává k Půčkovi, jenž uklízí kotouč z levého kruhu do zcela odkryté branky.  Ve 24. minutě nastřeluje Krutil tyčku. V téže minutě zakončuje pohlednou litoměřickou akci Koffer, ale jeho zakončení nepatří k nejpřesnějším. Ve 25. minutě přihrává Koffer do jízdy Marcelovi, po jehož parádní bombě přerušuje Gába hru. V čase 24:52 vystihuje Válek ve vlastním obranném pásmu nepřesnou vsetínskou rozehrávku a prchá podél pravého mantinelu do pravého kruhu odkud posílá kotouč přesně ke vzdálenější tyči. Ve 26. minutě pálí zpoza obránce mimo tři tyče Holý. V téže minutě padá na kotouč Jenáček, jenž je potrestán za zdržování hry. V čase 26:56 nachází Miškář na pravé straně u bližší tyče M. Berana, jehož nabídku zužitkoval mezi kruhy najíždějící zcela volný Jícha. Ve 28. minutě operují Valaši v útočném pásmu. Ve 30. minutě se protahuje do útočného pásma Jenáček, kterého odzbrojuje ve slibné šanci Lang. Ve 31. minutě nabírá hra na obrátkách, ale obrany zatím pracují spolehlivě skóre se nemění. Ve 33. minutě pálí nepřesně Výtisk. O chvíli později chytá Gába další Výtiskův povedený pokus. Ve 34. minutě je Krutil vyloučen za vysokou hůl. Ve 35. minutě nabíjí Gorčík mezi kruhy Pechancovi, jehož ránu Král likviduje stejně jako dorážku Gajarského. Ve 36. minutě jsou sice hosté pod tlakem, ale i zbytek oslabení se jim daří ubránit. Ve 37. minutě bude za podrážení pykat Jícha. V téže minutě se Severočeši osvobozují. Ve 38. minutě vyráží Král Smetanovu střelu a následně přeskakuje puk hokejku Vlachovi, který se pokouší o dorážku. V téže minutě je vsetínská střídačka potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě. Ve 39. minutě napřahuje Hryciow, ale Král vyráží jeho ránu do ochranné sítě. Ve 40. minutě se po delší době opět hraje v pěti na obou stranách. Druhá třetina končí a na tabuli svítí stav 4:3.

Ve 41. minutě utíká hostům kotouč na zakázané uvolnění. V téže minutě rozjíždějí Valaši akci až od vlastního gólmana. Ve 42. minutě pálí Koffer od levého mantinelu, ale Gába si i přes zakrytý výhled jeho pokus pohlídal. Ve 44. minutě ujíždí do samostatného úniku Gorčík podporovaný Hořanským, ale Král si Gorčíkovu povedenou střelu pohlídal. Ve 45. minutě se při rozehrávce téměř srazili Vlach s Gábou, ale oba nepříjemnou situaci ustáli. Ve 46. minutě operují v útočném pásmu Severočeši, ale najít recept na pozornou vsetínskou obranu se jim nedaří. Ve 48. minutě dostává Gorčík menší trest za podrážení. O chvíli později se domácí osvobozují. Ve 49. minutě vyváží Hořanský puk do útočného pásma a zpětnou přihrávkou svým spoluhráčům sbírá cenné vteřinky. V 50. minutě krotí Gába v lapačce Kofferovu ránu z prostoru mezi kruhy. V 51. minutě vybojoval M. Beran vhazování před Gábou. V téže minutě je Klímek potrestán za krosček. O chvíli později zaměstnává Gábu Válkova střela z pravého kruhu a s dorážkami M. Berana mu vypomáhají obránci. V 54. minutě připravuje Toman šanci pro Přikryla, ale Gába se zaskočit nenechal. V téže minutě hledá Hryciow před brankou Kloze, ale jeho nabídku chytá povyjetý Král do lapačky. V 55. minutě tečuje Výtisk do ochranné sítě Babkovu bombu. V téže minutě je Kudělky vyloučen za hákování. V čase 55:48 přihrává holý od modré čáry k pravému mantinelu Miškářovi, jehož nabídku posílá Lang bez přípravy v pokleku z vrcholu levého kruhu k bližší tyči. V 57. minutě je litoměřickým odpískáno zakázané uvolnění. V 58. minutě hýří Severočeši aktivitou. V čase 58:28 nachází Smetana na levé straně od mantinelu za branku Pechancovi jehož přihrávku zužitkoval u vzdálenější tyče číhající zcela osamocený Gorčík. V čase 58:48 usedá Král na střídačku a vsetínští musí čelit litoměřickému tlaku, z něhož se vymaňují pouze za cenu zakázaného uvolnění. V čase 59:55 si bere trenér Bruk oddechový čas. Utkání končí, ale Stadion se domů po slibné stíhací jízdě a těsné porážce 5:4 vrací na sever Čech bez bodového zisku.

VHK ROBE Vsetín – HC Stadion Litoměřice   5:4 (2:1, 2:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 11. Bartko (Štach, R. Vlach), 20. Gorčík (Pechanec, Gajarský), 22. J. Kloz (R. Vlach, Klímek), 23. Půček (Štach, Babka), 59. Gorčík (Pechanec, Smetana) – 14. Krutil (Jindra), 25. Válek, 27. Jícha (M. Beran, Miškář), 56. Lang (Miškář, J. Holý). Rozhodčí: Jiří Ondráček, Luděk Pilný – David Otáhal, Ondřej Bohuněk. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:2. Diváci: 0. Střely na branku: 23:35 (10:13, 10:5, 3:17). Zblokované střely: 12:12. Vhazování: 40:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:4, 5:4.

VHK ROBE Vsetín: Gába (Málek) – Ondračka, Smetana, Kudělka (C), Bartko, Hryciow, Štach (A) – Babka, Jenáček, Gajarský – Pechanec, Gorčík, R. Vlach – J. Kloz, Klímek, Půček – Kucharczyk (A), Hořanský, Vítek.  Trenéři: Jan Srdínko, Luboš Jenáček.

HC Stadion Litoměřice: T. Král (A. Beran) – Marcel, J. Holý, Výtisk (C), Krutil, Jebavý (A), Kubíček, Baláž – M. Beran (A), Miškář, P. Novák – Koffer, Pytlík, Přikryl – Lang, Válek, Jánský – Toman, Jícha, Jindra.  Trenéři: David Bruk, Daniel Tvrzník.

Autor: Václav Beneš

Kontakt na autora: vaclavbenes1@seznam.cz