Úterý, 23 dubna, 2024
5.1 C
DomůSportHázenáLovci předvedli ve druhém poločase zápasu v Kopřivnici spanilou jízdu a slaví...

Lovci předvedli ve druhém poločase zápasu v Kopřivnici spanilou jízdu a slaví jasnou výhru

Kopřivnice – V prvním zápase po restartu extraligy přivítali lovosičtí házenkáři Zubří a pravdou je, že jim tento duel nevyšel podle představ a díky nepovedené druhé půli si připsali porážku o sedm branek, hlavně díky obrovským chybám v obraně. Tentokrát zavítali do Kopřivnice, kde si chtěli proti celku, kterému chybělo kvůli karanténě pět hráčů, spravit chuť.

První poločas patří prakticky téměř celý domácím, ale v jeho závěru Severočeši předvádějí stíhací jízdu a na přestávku odcházejí s nejtěsnějším možným vedením. Po přestávce hosté dominují a svému favorizovanému soupeři se začínají hodně rychle vzdalovat. Na konci se i zásluhou výtečného výkonu Jana Hrdličky v brance a deseti přesným zásahům Maxmiliana Jonssona radují hosté, kteří se v tabulce posouvají na sedmou příčku neúplné tabulky.

Ve druhé minutě otevírá gólový účet tohoto duelu Donoso. Ve třetí minutě přidává druhou branku domácích Brito Benitez, 2:0. Ve čtvrté minutě rozehrává první takt svého střeleckého koncertu Jonsson, 2:1. V páté minutě zvyšuje Donoso svou druhou brankou v řadě na 4:1. V šesté minutě snižuje Trkovský z proskoku na 4:2. V sedmé minutě se v početní výhodě prosazuje z levé ho křídla Střelec, 5:2. V téže minutě prochází středem obrany Jonsson, 5:3. V osmé minutě nachází Bukovský na levém křídle Střelce, 6:3. V deváté minutě zakončuje rychlý protiútok Gřes, 7:3. O chvíli později kontruje Stach, 7:4. V téže minutě pálí z devíti metrů přesně Donoso, 8:4. V desáté minutě se trefuje z pravého křídla Malý, 8:5. V 11. minutě se nemýlí na pravém křídle faulovaný Hanus, 9:5. Ve 13. minutě míří přesně Jan Kupa, 9:7. S bleskovou odpovědí přispěchal Donoso, 10:7. Ve 13. minutě nezastavuje Hanuse ani Kupův faul, 11:7. V 15. minutě zužitkoval Gřes Donosovu nabídku, 12:7. V téže minutě se ujímá Kupův pokus z pravé strany, 12:8. V 16. minutě zužitkoval rychlý protiútok Střelec, 13:8. V 17. minutě se probíjí domácí obranou Jonsson, 13:9. V 18. minutě nastřeluje Bukovský tyč a samostatný protiútok zakončuje Malý, 13:10. Ve 20. minutě zvyšuje Gřes druhým podstřelem v řadě na 15:10. Ve 20. minutě proměňuje Jonsson sedmimetrový hod, 15:11. Ve 23. minutě naskakuje z levé strany Trkovský, 15:12. Domácí střídačka si bere oddechový čas. Ve 25. minutě posílá míč z ostrého úhlu z levé strany do sítě Motl, 15:13. Ve 26. minutě snižuje Holubec z rychlého protiútoku na rozdíl jediné branky, 15:14. Ve 27. minutě vychytal Hrdlička Střelce. Ve 29. minutě se Jonssonova bomba odráží od břevna za brankovou čáru, 15:15. V téže minutě posílá Lovce do vedení Malý, jenž upravuje poločasový výsledek na 15:16.

Ve 32. minutě zvyšuje Kupa na 15:17. Ve 34. minutě je na pravém křídle faulován Malý a nařízený sedmimetrový hod proměňuje Jonsson, 15:18. V téže minutě se nemýlí Motl, 15:19. Ve 35. minutě snižuje Donoso na 16:19. Ve 36. minutě se prosazuje z levého křídla Střelec, 17:19. Ve 37. minutě trestají Kupa S Motlem dvě hrubky kopřivnické obrany, 17:21. Ve 39. minutě znovu potvrzuje své střelecké kvality Jonsson, 17:22. V téže minutě se ujímá Bukovského pokus ze spojky, 18:22. Ve 40. minutě odpovídá Motl, 18:23. V téže minutě proskakuje obranou Trkovský, 18:24. Ve 41. minutě proměňuje Petřík sedmimetrový hod, 19:24. Ve 42. minutě zakončuje rychlý protiútok Kovář, 19:25. Ve 43. minutě je při proskoku faulován Kupa Holbeinem. Nařízený sedmimetrový hod proměňuje opět Jonsson, 19:26. Ve 44. minutě se zaplouvá do sítě Jonssonova rána ze spojky, 19:27. Ve 45. minutě posílá míč z poloviny hřiště do prázdné branky Kovář, 19:28. Ve 47. minutě snižuje Střelec z levého křídla na 20:28. V téže minutě trestá chybu domácí obrany Stach, 20:29. Ve 48. minutě se nemýlí Gřes, 21:29. Ve 49. minutě uklízí míč do prázdné branky Gřes, 22:29. V téže minutě se na palubovce svíjí nepříjemně faulovaný Motl. Holbein dostává za tento zákrok červenou kartu. Dochází ke strkanici před stolkem časoměřičů. Nařízený sedmimetrový hod sice Izard vyráží, ale pouze zpět k neúspěšnému exekutorovi Malému a ten se tentokrát nemýlí, 22:30. V téže minutě nedává Hrdličkovi šanci Hanus, 23:30. V 51. minutě posunul hosty blíže k vítězství Stach, 23:31. O chvíli později trefuje Hanus z pravého křídla vzdálenější šibenici, 24:31. V téže minutě se daří proskočit Stachovi, 24:32. V 53. minutě dostal hodně prostoru do obrany nabíhající Jonsson, 24:33. V 54. minutě se prodral lovosickou obranou Gřes, 25:33. V téže minutě pálí z pravé strany nekompromisně Malý, 25:34. V 57. minutě končí v síti Kupův podstřel, 25:35. V téže minutě je Kovářem nevybíravě faulován samostatný únik přesně zakončující Hanus, 26.35. Kovář si vykoledoval červenou kartu a míří předčasně do sprch. V 58. minutě se opět připomíná Donoso, 27:35. O chvíli později vyzrál na Hrdličku Gřes, 28:35. V 59. minutě střílí přesně Kupa, 28:36. V téže minutě uklízí míč do sítě Donoso a upravuje výsledek na konečných 29:36.

KH ISMM Kopřivnice – HK FCC Město Lovosice   29:36 (15:16)

KH ISMM Kopřivnice: Admella Izard, Žingor,Chalupa – Střelec 5, Perez, J. Gřes 8, Petřík 1/1, Holbein, Polcar, Hardt, Cepeda,Brito Benítez 1, Donoso 7, Hanus 5, Bukovský 2.  Trenéři: Lubomír Veřmiřovský, Jiří Gřes ml..

HK FCC Město Lovosice: J. Hrdlička, Günl, Rangl – Holubec 1, Kupa 6, J. Motl 4, Bouček, V. Kovář 2, Trkovský 3, Keso, M. Jonsson 10/3, Zourek, Stach 5, Heřmanovský, Kylíšek, Malý 5.  Trenéři: Roman Jelínek, Jan Landa.

Rozhodčí: Mojmír Valášek, Michal Hanák. Sedmimetrové hody: 1/1 – 5/3. Vyloučení: 6 – 7. ČK: 49. Holbein – 57. V. Kovář. Diváci: 0.

Autor: Václav Beneš

Kontakt na autora: vaclavbenes1@seznam.cz