Sobota, 20 dubna, 2024
4.2 C
DomůMěsta/obceLitoměřiceLITOMĚŘICE: Navzdory koronaviru se pro hospic vyběhalo 350 tisíc korun

LITOMĚŘICE: Navzdory koronaviru se pro hospic vyběhalo 350 tisíc korun

VIDEO: Ani epidemie koronaviru nezastavila letošní Běh pro Hospic sv. Štěpána v Litoměřicích. Přesto byl v pořadí šestý ročník benefičního závodu v mnohém jiný. Vzhledem k nařízením vlády běželo jen 500 běžců, tedy o dvě stě lidí méně než v předchozím roce. Závodníci startovali postupně, aby netvořili velké skupiny a mnozí trať absolvovali v roušce. Díky tomu, že organizátoři opět připravili několik tras, zúčastnit se mohly i ty nejmenší děti, maminky s kočárky a také senioři. Připravena byla ovšem také trať pro odvážnější o délce 6 a 11kilometrů. Podpořit dobrou věc díky tomu mohl opravdu každý. Jitka Kopecká byla jedním z mnoha ambasadorů běhu. Ambasadoři, jsou alternativou pro ty, kteří sami nezávodí, ale účast konkrétního běžce finančně podpoří. Jitce Kopecké se tak podařilo pro hospic získat značnou sumu peněz. Na trase se objevila také Elsa z Ledového království v podání Diany Cepníkové, ředitelky Jazykové školy Reston. Postava v typických modrých šatech a s copem světlých vlasů tak splnila slib, který dala při zahájení školní sbírky. Šestý ročník běhu nakonec Hospici sv. Štěpána přinesl 350 tisíc korun. V tom, jak s touto částkou naloží, už má toto zařízení paliativní péče jasno. Hospic ale potřebuje podporu i nadále. Letošní rok je pro něj obzvlášť těžký.