Tento víkend máte poslední možnost navštívit roudnické památky

Roudnice nad Labem – Vzhledem k aktuálním nařízením vlády je tento víkend – 10. a 11. října -minimálně na čtrnáct dní posledním, kdy můžete vyrazit na zajímavé roudnické pamětihodnosti. Využijte toho, Roudnice má co nabídnout!

Otevřeny pro vás jsou Prohlídkový okruh hradu a zámku, kam se můžete podívat v časy 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00. Během prohlídky budete mít možnost prohlédnout si zbytky románského hradu z 12. století ukrytého v základech barokního zámku. Nechybí malá ochutnávka lobkowiczkých roudnických vín. Prohlídka je zakončena v zámecké kapli s bohatou štukovou a freskovou výzdobou.

Dále je pro vás otevřena věž Hláska v časech 10:15, 11:15, 12:15, 13:15, 14:15, 15:15. Spojte krásný výhled nejenom na České středohoří s výkladem o Roudnici a okolí.

Podívat se můžete i do kostela Narození Panny Marie s klášterem augustiniánů kanovníků, kde jsou prohlídky v 10:00, 11:00, 12:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00 (v neděli prohlídky začínají až v 11:00).

Galerie moderního umění je pro vás otevřena od 10:00 do 17:00, a můžete si v ní prohlédnout jak stálou výstavu věnující se umění 20. století, tak výstavu Dominika Langa – Muž štíhlé ploché postavy drží na zdvižených rukách nohu postavy a výstavu Odvrácená tvář humoru: groteska, nadsázka a ironie v českém umění 2. poloviny 20. století ze sbírek galerie.

- Naši partneři -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Naši partneři -

Nejsledovanější v týdnu

Kam za čarodějnicemi na Litoměřicku

Litoměřicko – Poslední dubnový večer nás čeká Filipojakubská noc...
00:03:39

ROUDNICE N. L.: MAS Podřipsko pokřtila novou Podřipskou klima kuchařku

VIDEO: Světlo světa spatřila nová kuchařka, která není zdaleka...

V Litoměřicích si připomeneme Den vítězství

Litoměřice - V pátek 8. května si v Litoměřicích...

Zámek Konojedy zve na koncert Lucie Šoralové & La Almy

Přijďte si vychutnat šansonový koncert plný hudby, emocí a...

Hrad Litoměřice bude hostit výstavu Spolku Tvůrčích Optimistů

Litoměřice – V pondělí 4. května v 17 hodin bude v litoměřickém...

Další kulturní zprávy

00:02:16

ROUDNICE N. L.: Pálení čarodějnic letos i s dobrodružnou bojovkou

VIDEO: Také letos pochopitelně nemohla chybět oblíbená jarní oslava...

Podřipské muzeum slavnostně představí nové bronzové nálezy ve stálé expozici

Roudnice nad Labem – Podřipské muzeum v Roudnici nad Labem...
00:00:36

V. ŽERNOSEKY: Rodinný den v Parku inspirace bude s fotbalem a projížďkami lodí

VIDEO: Také letos pořádá společnost CS-BETON svůj Rodinný den...
00:02:18

TŘEBENICE: Den pro ženy letos s Danou Morávkovou a Josefem Cardou

VIDEO: Sál městského úřadu Třebenice praskal ve švech. Poslední...

Oblíbené kategorie