19.1 C
DomůSportFotbalFotbal SK Štětí - FK Arsenal Česká Lípa 1:1 (23.10.2021)

Fotbal SK Štětí – FK Arsenal Česká Lípa 1:1 (23.10.2021)

14. hrané kolo  23.10.2021

Poslední domácí podzimní zápas v divizní soutěži čekal fotbalisty SK Štětí v sobotu dopoledne 23. října a střetnutí to nebylo ledajaké. Do Štětí přijelo celé v modrém 3. mužstvo tabulky FK Arsenal Česká Lípa. Domácí v Brandýse n.L. před týdnem vyhráli 4:1 a s 21 body byli na 7. místě.

(11:31) Lépe začali hosté a ve 12. minutě mohli jít do vedení. Jan Blažek se šikovně nabídl na pravé straně a pro ostrostřelce Davida Halbicha už to měla být snadná záležitost, kterou bohužel pro Českou Lípu zahodil.

(14:53)Přesně po 15 minutách zahrávali domácí první roh a míč z kopačky Jiřího Vokouna přistál na hlavě Davida Čady, ale tentokrát pro změnu smutnilo Štětí. Hosty zachránila tyč.

(17:57) Domácí postupně zvyšovali obrátky. Nejprve se šance otevřít skóre naskytla Jiřímu Vokounovi, ale trefil jen brankáře.

(25:50) Pak chtěl z volného přímého kopu ve 26. minutě střelou k bližší tyči překvapit Jiří Vacek, ale Jan Blažek odvrátil balón na roh.

(34:01) No do třetice v šanci domácí, ale tentokrát ztroskotal Patrik Škoda na brankáři Tomáši Plechatém, když se mu ho z těžkého úhlu překonat nepodařilo.

(34:55) V závěru poločasu přistrčil ještě míč svému spoluhráči do ulice Jiří Štajner, ale v rozhodujícím okamžiku zasáhl obránce David Čada.

(56:06) Stejně jako 1. začali i 2. poločas lépe hosté. Rychle rozehraný aut Davidem Halbichem zakončil hlavičkou Petr Petr, ale do cesty se mu postavil bravurně Michal Vondrka.

(58:05) I další šanci měli hosté a opět to byl Petr Petr, který svoji tutovku otevřít skóre promarnil.

(72:44) 17 minut před koncem se domácí obrana při zahrávání volného přímého kopu nechala nachytat. Míč putoval po ose Martin Bulejko, Jiří Štajner a na zadní tyči dílo hlavou na 1:0 pro hosty dokončil Martin Dvořák.

(73:03) Česko Lipští fanoušci se mohli radovat.

(80:42) Domácí zabrali a blízko vyrovnání byl 9 minut před koncem po centru Tomáše Beláka střídající Jiří Neuman, ale umístit míč hlavou do sítě nedokázal.

(81:14) O chvilku později zase střílel Lukáš Janovský, ale trefil jen spojnici Česko Lipské branky.

(85:48) Zápas vrcholil vytouženým vyrovnáním domácího celku 4 minuty před koncem. Míč z volného přímého kopu zahrávaného Jiřím Vokounem hledal Davida Čadu, ale vyrovnávací branka na konečných 1:1 byla nakonec posouzena jako vlastní a přisouzena Janu Blažkovi Mužstva si tak body před posledním podzimním kolem rozdělila.

Na 1. místě po 14 odehraných kolech zůstávají s 33 body FK Neratovice-Byškovice. Přiblížit se k nim může FK Baník Most Souš s 26 body, který hraje v neděli 24. října na Meteoru. 3. s 25 body je FK Arsenal Česká Lípa.  Domácí SK Štětí zůstává v 22 body na 7. místě. Poslední 16. je Tatran Rakovník s nulovým ziskem bodů. 15. je SK Slaný.

Tečkou za podzimem je pro fotbalisty SK Štětí v sobotu 30. října zápas na hřišti MFK Dobříš s výkopem v 14:30 a odjezdem autobusu z městského stadionu ve Štětí v 11:30.

Branky: David Čada 1

Sestava: Michal Vondrka-David Čada, Michal Obrtlík, Lukáš Janovský, Jiří Vacek-Patrik