Hodí se každý bod!

 • A- A A+
 • BUGGYRA

  • Vytisknout
  • Přidat do oblíbených

  MOST – Již zítra bude na okruhu v Mostě zahájen volnými tréninky sedmý podnik ME tahačů. Aktuálně i historicky nejúspěšnější český trucker David Vršecký je před závodem roku v klidu a pohodě.

  V posledních dvou sezónách se ti na žádném z okruhů nevedlo tak dobře, jako v Mostě, v součtu jsi získal 73 bodů. Čím to?

  David: Doma je doma, okruh znám velmi dobře. Vyhovuje mě i autu. Navíc jsem v sezóně 2008 v Mostě konečně vyhrál, od té doby si nepřipouštím žádný tlak.

   

  Letos jste snad poprvé před Mostem netestovali, neboť na autě prý není co zlepšovat. Realita nebo taktický manévr?

  David: Neznám auto, na kterém by nebylo co zlepšovat. Ve Smolensku se nám ale zejména v neděli dařilo skoro podle našich představ a jak říkají Angličané v souvislosti s fotbalem, takřka vítězná sestava se nemění. Nějaké změny ale určitě přijdou po mostě. Okruhy v Zolderu, Jaramě a Le Mans si to vyžadují.

   

  Více, než blížící se závod v Mostě ovšem Buggyra komentuje uzavřené strategické spojenectví s Tatrou ohledně vývoje prototypu a závodního kamiónu pro Rally Dakar?

  David: Věci se vyvinuly tak, že k podepsání dohody mezi Buggyrou a Tatrou došlo před závodem v Mostě. A nevidím sebemenší důvod, proč bychom měli toto spojení tajit.

  Od Dakaru k Mostu. Průměr z posledních dvou sezón je přes 36 bodů. Letos by se hodily?

  David: Hodí se každý bod. S 36 body bych byl opravdu spokojený. Takový bodový přísun by se totiž automaticky rovnal splnění všech cílů.

  V čem spočívají?

  David: Po Mostě chci zůstat ve hře o třetí místo a potvrdit pozici aktuálně nejlepšího českého jezdce. Udělám pro to všechno.

  Petr Bošnakov

  Klíčová slova:

  Další články